Passov – Obernzell

Jak jsme jeli na brusle do Passova

Celkem snadno jsme našli doporučovaný přístupový bod u Lidlu – pokud jedete od Vimperka, tak po příjedzu do Passova se dáte vlevo tak, abyste měli Dunaj stále po levé ruce. Určitě nepřejíždějte most! Po levém břehu Dunaje pojedete stále rovně, dokud se po levé straně neobjeví Lidl. Naproti Lidlu přes silnici je nástupiště na výletní lodě a INFOPOINT s kvalitním WC, tedy ideální nástupní bod

Cyklostezka pak vede podél silnice, oddělená svodidly a z druhé strany ohraničena Dunajem. Po cestě tedy můžete pozorovat buď auta na silnici nebo lodě a vodní lyžaře (pokud se na vodě vyskytují – my jsme to štěstí měli!). Dále míjíte zhruba po kilometru mořskou pannu bez přístřešku a na samém konci mořskou pannu s přístřeškem – vhodná místa pro zastávku. Na svodidlech jsou po 500 m vyznačeny vzdálenosti, u Lidlu je to 4,5 km a v Obernzellu je to 16,5 km – takže celkem 12 km velmi kvalitního asfaltu. Cestu je samozřejmě možné zahájit hned někde na začátku města a prdloužit tak o zmíněných 4,5 km. Asi uprostřed trasy projíždíte obcí Erlau. V Obernzellu je ideální zakončit jízdu ve sportovním areálu, kde je přístav pro jachty, tenisové kurty, fotbalové a dětské hřiště. Tam se dá pozorovat cvrkot na vodě i na sportovištích a v klidu posvačit. Po cestě totiž nejsou žádné lavičky ani jiná místa na odpočinek. Dále Donauradweg vede po silnici, ale to jsme nezkoušeli, snad příště.

Po celkem svižné jízdě jsme brzy byli v Obernzellu. Nejvíc splavená byla asi Jituška, která ještě nepřišla bruslím na chuť, takže jela na koloběžce a na bruslích to jede přeci jenom rychleji, takže se musela hodně snažit, aby s námi udržela krok. Posvačili jsme, prohlidli si areál a lodě a vydali se zpátky. Cesta je téměř dokonale rovinatá, zatáčky mají velký poloměr, takže klidnou jízdu rušily jen skupiny cyklistů, kterých s narůstajícím časem přibývalo. Stezka je široká asi 2 m, takže při míjení je přeci jenom třeba dávat pozor a pro dva bruslaře vedle sebe to taky není to pravé ořechové. Ale dá se tak jet a klábosit.

Po návratu k autům u Lidlu jsme ocenili blízké WC a po krátkém odpočinku se vydali autama do centra. Holky samozřejmě chtěli mrknout do butiků, takže Donau Passage vzali útokem. A podařilo se. Novými modely oslní své spolužáky. Tato část výletu rozhodla o tom, že výlet se velmi vydařil!!!

Počasí nám přálo, bylo krásné slunečné počasí. Bohužel nemohu posloužit autentickými fotografiemi, protože foťák zůstal doma.

Napsat komentář