71102989135133130888

Trasa okolo dvou jezer, SRN

Trasa vedoucí okolo Geierswalder See a Sedlitzer See je vhodná spíše pro vytrvalejší jezdce, její délka je přes 40 km. Většina trasy vede po velmi kvalitním asfaltu po in-line stezkách, část trasy vede okrajem města Senftenberg.

Trasa začíná u kempu v Geierswalde, kde se také můžete ubytovat v mobilhomech (www.geierswaldersee.de) nebo v kempu. První část trasy vede mezi jezery Geierswalder See a Partwitzer See. Dále trasa pokračuje okolo Sedlitzer See.V jeho východním cípu projedete okolo vesničky Lieske, kde je přímo u trasy stánek s občerstvením. Další vesnice, kterou částečně projedeme je Sedlitz a z ní pokračujeme na Senftenberg. Ten projedeme okrajem města a míříme podél silnice (stále však po samostatné cyklostezce) na Kleinkoschen. Zde se můžeme dát buď doprava, projet vesničkou a asi po 3 km se přes Sornoer kanal dostaneme zpět na první rozcestí, kde se dáme doprava a do kempu v Geierswalde dojedeme po stejném úseku, jako jsme přijeli. Nebo můžeme  pokračovat rovně a jezero Geierswalde objet po jeho jižním břehu.

V horkých dnech si nezapomeňte přibalit plavky – u Geierswalde See je upravená písečná pláž.

Občerstvení na trase
Stánek u vesničky Lieske, stánek u Sornoer kanálu, stánky v kempu Geierswalde.

Příjezd a parkování
Rozsáhlé parkoviště je hned u kempu, na trasu můžete nastoupit přímo zde. Parkoviště je placené. Jsou zde parkovací automaty, placení se kontroluje.

Pro ještě více informací o trase klikněte http://www.luzicka-jezera.cz/clanek/in-line-trasa-okolo-geierswalder-see-a-sedlitzer-see.

Napsat komentář