news_100628_3_gr

Neue Donau, Donau Inseln, Vídeň

Trasa pro nadšence co jsou ochotní kousíček vyjet.
Při regulaci Dunaje nedaleko centra Vídně došlo k vytvoření umělého ostrova Donau Inseln – což je nudle v délce 21 (a něco :-)) km. Ostrov je dostupný na několika místech, námi odzkoušený je sjezd z dálnice A5 na Neue Donau národní park, případně pak pokud jedete mimo dálnici tak po „staré“ z Břeclavi furt rovně kolem velkého baumaxu, a jakmile jste na mostě přes Dunaj tak na semaforu doprava na parkoviště, které je samozřejmě zdarma (přesné info na vyžádání rád dodám). Cyklostezky jsou z obou parkovišť okamžitě přístupné.
Povrch je vynikající. Trasy vedené přímo po ostrově jsou zcela hladké, trasa vedená po levém břehu má povrch horší, ale hlavně je místy plná lidí, protože je hlavně v centrální části lemována grilovacími plácky, které bývají zcela zaplněny přistěhovalci – a jedná se skutečně o stovky lidí, kteří grilují celá selata.
Bruslaři jedoucí po ostorvě by pokud možno neměli opouštět trasu vedoucí podél hladiny jeho levé strany (ve směru toku Dunaje), jednak je stezka na druhé straně ostrova (což je asi 100 m daleko :-) z valné části šotolinová, a jednak střed ostrova je asi o 15 – 20m výše než okraje a často se tak dostáváte na nepříjemné stoupání nebo klesání (a taky povrch je horší než dole). Síť občerstvení je poměrně hustá, stejně tak ale síť nudistů seniorů, jejichž je především nejvýhodnější část areálu přímo rájem.
Nemusíte ujet celých 42 km (i když to opravdu není problém), stačí se otočit zpátky na některém z mnoha mostů (pozor, ne všechny mosty přes Dunaj přejezd umožňují)a okruh si tak můžete udělat tak dlouhý jak budete chtít

1 komentář: „Neue Donau, Donau Inseln, Vídeň“

 1. Perfektní in-line stezka v délce 8 km. Perfektní povrch, pěkné
  prostředí. Ke konci a na konci občerstvení (pravděpodobně jen o víkendech), ale
  potěší. Škoda jen, že začátek v České Lípě je dostupný pouze přes hrubý štěrk.
  A kdyby investor (SVAZEK OBCÍ CYKLOSTEZKA VARHANY –
  http://cyklostezkavarhany.sweb.cz ) dokázal sehnat peníze (ministerstvo dopravy, minist.
  pro místní rozvoj, dotace z EU) pro dostavbu (přes Nový Oldřichov) až k vlastním varhanám u
  Kamenického Šenova (Prácheň), byla by to paráda.

Napsat komentář