Český Ráj – Věžák

Trasa vede po silnici (provoz minimální) v jednom z podtroseckých údolí, je dlouhá odhadem asi tak 3 km. Začátek doporučuji u tábořiště a restaurace Čertoryje, kde lze parkovat a zároveň je to na začátku trasy. Silnice má kvalitní povrch, sem tam nějaké smetí (je to v lese). Vede údolím, dotýká se rybníku Věžák, kde je alternativní parkování – samozřejmě taky možné, ale není to na začátku ani na konci. Trasa končí na křižovatce tvaru T, ale to poznáte podle konce dobrého asfaltu :-). Zpět jsou to další 3 km.

Občerstvení možno v Čertoryji, nebo po trase u Věžáku funguje o víkendech jakýsi stánek – sice trochu pochybné image, ale na lahvové desítce se toho nedá moc zkazit.

Asi to nestojí zato, jet sem speciálně kvůli 3 km, ale pokud pojedete do Ráje na kola, stačí přibalit brusle a na závěr si trochu změnit rytmus a styl pohybu.

Ještě příjezd : z hlavní silnice Turnov – Jičín v obci Radvánovice odbočit na Hrubou Skálu, dále přes Krčkovice do Čertoryje. Je značeno červenobílými reklamními směrovkami.

Přeju příjemné svezení.

Napsat komentář