Ostrava Hrabová – Vratimov

Není to super dlouhá in-line trasa, ale na rychlé vyčištění hlavy to bohatě stačí.
Jde o cyklostezku v Ostravě, která začíná ve čtvrti Hrabová u lávky směrem na Vratimov.
Tady si můžete obout brusle a vyrazit podél řeky Ostravice v obou směrech.
Trasa je to velmi příjemná, její velká část vede ve stínu stromů. Jídlo a pití si s sebou brát nemusíte. Občerstvit se můžete v jedné hospůdce na trati.
Úzký chodník neměří více než tři kilometry, tvoří ho ale kvalitní asfalt. Louky podél břehu jsou dokonale posečené, lákají k posezení, čehož mnoho bruslařů využívá.
Pokud máte strach, že v Hrabové nezaparkujete, vyrazit můžete ze sídliště v Hrabůvce, kde je několik velkých parkovišť. Pak podjedete čtyřproudou silnici a projedete parkem.

8 komentářů: „Ostrava Hrabová – Vratimov“

  1. Tak tuto stezku mohu jen a jen doporučit. Jezdí zde spousta krásných žen, jen mám někdy pocit, že když se vynoří banda 8 lidí s bruslema a obalena chrániči, tak mi snad nezbyde nic jiného než skočit do té trávy. Ale každý nějak začínal, tak vzhůru do toho… Jen to v té hospůdce nepřežeňte, bo půjdete dom pěšky, jako už několikrát já… Doktor BOB

  2. Tak tuto stezku mohu jen a jen doporučit. Jezdí zde spousta krásných žen, jen mám někdy pocit, že když se vynoří banda 8 lidí s bruslema a obalena chrániči, tak mi snad nezbyde nic jiného než skočit do té trávy. Ale každý nějak začínal, tak vzhůru do toho… Jen to v té hospůdce nepřežeňte, bo půjdete dom pěšky, jako už několikrát já… Doktor BOB

  3. Jo tuto trasu taky musím jen pochválit a doporučit. Rád jezdím nejdříve trasu z Hrabůvky až do Polanky, a potom se vydávám k Ostravici, bydlím na Dubině, takže využívám cyklostezky, která je nedaleko Gymplu Františka Hajdy a vede až k cestě kterou jedete pořád rovně až dorazíte na křižovatku dejte se podchodem (nutno brzdit) dolů a podjeďte hlavní tah na Frýdek -Místek, vyjeďte z podchodu a dejte se rovně po cestě, pořád až dorazíte ke garážím, jeďte stále po cestě. Budete mít po levé ruce garáže a po pravé jakýsi malý potůček který teče do Ostravice, přejeďte první menší most a po něm koleje, za kterými je další, teď už větší most, který vede přes celou řeku ( povrch mostu je z příček dřeva, tak hlavně pomalu a opatrně). Po přejetí mostu se dejte doprava, kde na Vás čeká už krásný povrch a zážitek obrovských kvalit, na konci této stezky je most vedoucí z Vratimova(nedaleko čerpací stanice Shell). Máte dvě možnosti, buď pokračovat rovně přes cestu, kde stezka dále pokračuje a sednout si na nějaké občerstvení do tamní hospůdky s venkovním posezením a vyžitím i pro menší příznivce in- line(houpačky, klouzačky atd..). Jako druhá možnost je zde složitější trať > u mostu vedoucího z Vratimova se dejte doprava po silnici bych to neriskoval tak přejeďte na chodník a zdolejte most, pořádně se rozhlédněte a když nepojede žádné auto tak se dejte po cestě rovně, asi po dvaceti metrech je první odbočka vpravo, dejte se po ní, po levé ruce budete mít benzínku a nějaký podnik, po pravé řeku Ostravici po nemálo metrech opravdu dobrého povrchu je zde odbočka do uličky s mnoha rodinnými domy (pozor, do uličky vede prašná cesta) zdolejte těch pár metrů a dostanete se mezi baráčky, teď jen pořád rovně až dorazíte k cestě, pořádně se rozhlédněte a dejte se doleva, hned po vyjetí budete mít po pravé ruce odbočku doleva, mezi další rodinné baráčky, pořád rovně, přejedete most (tentokrát už žádné dřevo ale snesitelný povrch;)). Dojedete na rozcestí a dejte se doprava pořád rovně, dojedete do Hrabové ke kostelu, pokochejte se pohledem a jeďte dál rovně až přijedete k cestě, znovu se rozhlédněte a přejeďte cestu, ocitnete se na cyklostezce se skvělým povrchem na in- line(růžové barvy) jeďte pořád rovně a objevíte se znovu u toho průjezdu pod dálnicí na Frýdek =) Bylo to vyčerpávající, ale už to máte za sebou 😉 tak hodně štěstí a In- line 4EVER! =) (Pro jakékoli další tipy pište na email, rád odpovím 😉 =))

  4. Jo tuto trasu taky musím jen pochválit a doporučit. Rád jezdím nejdříve trasu z Hrabůvky až do Polanky, a potom se vydávám k Ostravici, bydlím na Dubině, takže využívám cyklostezky, která je nedaleko Gymplu Františka Hajdy a vede až k cestě kterou jedete pořád rovně až dorazíte na křižovatku dejte se podchodem (nutno brzdit) dolů a podjeďte hlavní tah na Frýdek -Místek, vyjeďte z podchodu a dejte se rovně po cestě, pořád až dorazíte ke garážím, jeďte stále po cestě. Budete mít po levé ruce garáže a po pravé jakýsi malý potůček který teče do Ostravice, přejeďte první menší most a po něm koleje, za kterými je další, teď už větší most, který vede přes celou řeku ( povrch mostu je z příček dřeva, tak hlavně pomalu a opatrně). Po přejetí mostu se dejte doprava, kde na Vás čeká už krásný povrch a zážitek obrovských kvalit, na konci této stezky je most vedoucí z Vratimova(nedaleko čerpací stanice Shell). Máte dvě možnosti, buď pokračovat rovně přes cestu, kde stezka dále pokračuje a sednout si na nějaké občerstvení do tamní hospůdky s venkovním posezením a vyžitím i pro menší příznivce in- line(houpačky, klouzačky atd..). Jako druhá možnost je zde složitější trať > u mostu vedoucího z Vratimova se dejte doprava po silnici bych to neriskoval tak přejeďte na chodník a zdolejte most, pořádně se rozhlédněte a když nepojede žádné auto tak se dejte po cestě rovně, asi po dvaceti metrech je první odbočka vpravo, dejte se po ní, po levé ruce budete mít benzínku a nějaký podnik, po pravé řeku Ostravici po nemálo metrech opravdu dobrého povrchu je zde odbočka do uličky s mnoha rodinnými domy (pozor, do uličky vede prašná cesta) zdolejte těch pár metrů a dostanete se mezi baráčky, teď jen pořád rovně až dorazíte k cestě, pořádně se rozhlédněte a dejte se doleva, hned po vyjetí budete mít po pravé ruce odbočku doleva, mezi další rodinné baráčky, pořád rovně, přejedete most (tentokrát už žádné dřevo ale snesitelný povrch;)). Dojedete na rozcestí a dejte se doprava pořád rovně, dojedete do Hrabové ke kostelu, pokochejte se pohledem a jeďte dál rovně až přijedete k cestě, znovu se rozhlédněte a přejeďte cestu, ocitnete se na cyklostezce se skvělým povrchem na in- line(růžové barvy) jeďte pořád rovně a objevíte se znovu u toho průjezdu pod dálnicí na Frýdek =) Bylo to vyčerpávající, ale už to máte za sebou 😉 tak hodně štěstí a In- line 4EVER! =) (Pro jakékoli další tipy pište na email, rád odpovím 😉 =))

  5. Zaplaťpánbú za každou in-line stezku, naštěstí má ale Ostrava ještě mnohem hezčí trasu, a to mezi Polankou n.O. a Výškovicemi. Na rozdíl od Vratimova je opravdu uprostřed přírody, lemuje řeku Odru, má nádherné výhledy a skvělý asfaltový povrch. V její blízkosti není žádná silnice (na rozdíl od Vratimova, kde slyšíte kolemjedoucí auta), prostě nádhera. Na obou koncích můžete zaparkovat svoje auto, nejlepší je parkoviště ze strany Polanky, mají tam příjemný stánek s ČEPOVANÝM BIRELLEM a další vychytávky pro sportovce! Trasa je dlouhá cca 2,5 km, je kouzelná a budete se rádi vracet jako my. Na GPS ji snadno naleznete, parkoviště má lokaci (Loc: 49°46’25.273″N, 18°11’34.014″E), jedná se o ulici „K Odře“. Navíc, toto místo se umístilo na 2.místě v soutěži Kofoly o nejoblíbenější místo, kam se lidi rádi vracejí.

  6. Zaplaťpánbú za každou in-line stezku, naštěstí má ale Ostrava ještě mnohem hezčí trasu, a to mezi Polankou n.O. a Výškovicemi. Na rozdíl od Vratimova je opravdu uprostřed přírody, lemuje řeku Odru, má nádherné výhledy a skvělý asfaltový povrch. V její blízkosti není žádná silnice (na rozdíl od Vratimova, kde slyšíte kolemjedoucí auta), prostě nádhera. Na obou koncích můžete zaparkovat svoje auto, nejlepší je parkoviště ze strany Polanky, mají tam příjemný stánek s ČEPOVANÝM BIRELLEM a další vychytávky pro sportovce! Trasa je dlouhá cca 2,5 km, je kouzelná a budete se rádi vracet jako my. Na GPS ji snadno naleznete, parkoviště má lokaci (Loc: 49°46'25.273″N, 18°11'34.014″E), jedná se o ulici „K Odře“. Navíc, toto místo se umístilo na 2.místě v soutěži Kofoly o nejoblíbenější místo, kam se lidi rádi vracejí.

Napsat komentář