Sedm smrtelných hříchů začínajícího bruslaře

Vypadá to tak dobře…pravá noha, levá noha a tělo už jde samo…skoro jako chůze. Je to tak, ale mějte na paměti, že chodit jste také neuměli hned po narození. Je třeba se učit a nespraví to jedno odpoledne.  Nejprve ale pár „drobností“, kterých byste se měli vyvarovat.

1) Jízda v bruslích, které nesedí

Chtěli jste si brusle jen tak vyzkoušet? Stačí k tomu přeci brusle strýčka Boba velikosti 48!  Zapomeňte na to! Měli byste nejen problém v bruslích stát, natož jezdit!
Začněte v bruslích, které PADNOU.
více:Jak koupit první­ brusle

2) Sjezdy bez modlení

Jezdit z kopce je zábava! Jediné co musíte udělat, je nastavit brusle správným směrem a jet. Uiíí!… Uiíí!…Prásk!…Mnoho bruslařů přestalo bruslit kvůli sjíždění kopců (a jejich následkům). Nováčci by proto měli tak trochu abstinovat. Zkrátka si řekněte, že z kopce zatím NE!
více: zde

3) Bruslení bez chráničů

Zkoušeli jste se někdy řídit bez volantu? (Teď nemám na mysli motorku nebo i kolo.) Tak nikdy nevyrážejte na brusle bez chráničů.  Zachrání Vám nejen kůži, ale třeba i život. Jste-li zarytí odpůrci chráničů kolen, budiž, ale NEZAPOMÍNEJTE NIKDY NA PŘILBU!
více: zde

4) Příliš rychlé brusle

Velká kola, nízké boty…sexy. Ale ne hned teď. Buďte realisté a začněte s něčím pomalejším.
více: zde

5) Maraton hned na poprvé

„Yeah, yeah. You’re a champion.“…slyšeli jste tu písničku? Ale nemyslete si, že zajedete hned první den maraton…jinak strávíte nějaký čas v přítomnosti slečny Bolesti.
více:Jak začí­t bruslit I.

6) Hlupákem na cestě

Na cestách platí určitá pravidla. Neignorujte je, jinak skončíte na placku, nebo rozemletí jak do párků. Dodržujte pravidla, až vyrazíte ven. Zvláště pokud jezdíte na neuzavřených silnicích. Většina řidičů není zrovna ochotná uhýbat a zpomalovat. Asi proto, že mají o čtyři kolečka míň.

Podívejte se, kde jezdit bezpečně

více: Inline vs. Zákon

7) Rozjet se hned. Jak zastavit? To se teprve uvidí.

Jistě vypadáte náramně, jak tu stojíte se svými novými lesklými bruslemi. Ale jak se jednou rozjedete, jste jako neřízená střela, pokud nevíte jak zastavit. Nemyslím teď zastavit jako tank na nějakém chodci či jiném bruslaři. Bruslař musí vědět jak zastavit!
více:Jak brzdit a zabrzdit

Napsat komentář