K2 Electra – dámská záležitost

 

(Představení) Electra je středně vysoká dámská fitnes brusle, která staví na rychlosti díky osazení 90mm a 100mm koly. Podíváme se, co má „pod kapotou“ i na to, kdo ji může ohrozit.

 

Úvod 

Electra je první specificky dámská brusle od K2, která má osazeny kola o rozměrech 100mm. Je to vlastně, ženám přizpůsobený, model Moto Extreme. A tak, stejně jako pánská Moto, mají vysoký kotník a dvojice kol 90mm a 100mm. Brusle však není nijak výrazně nakloněna vpřed. Navíc toto osazení přineslo větší rychlost a hladší jízdu

 

Pro koho jsou?

Dle reklamních letáků jsou určeny „fitnes ženám“ toužícím po rychlosti nebo po občasném závodění. Jak říká samotné K2: „Electra je perfektní brusle pro ženy, které chtějí trénovat, závodit nebo mít jen prostou radost z rychlosti“

Kola a rám

Brusle mají namontovaný Hi-Lo rám od K2 vyrobený z lehké slitiny hliníku a titanu. Kola jsou v něm uložena podle velikosti, tedy (ze předu) 90,90,100,100.Tento rám by měl umístit nohu do optimální bruslařské pozice.

Kola jsou stájová K2. Pokud se na nich však od loňska nic nezměnilo, hodně rychle se sjížděla.

Botka

Brusle používají patentovanou soft boot technologii od K2. To znamená, že bota má měkkou vyjímatelnou vložku, která vypadá jako pěnová bota a na některých místech je vyztužena plastikovým skeletem. Vložka je vyráběna ze syntetické kůže a paměťovým efektem. Je prodyšná a omyvatelná. Upínací systém je tvořen standardními prvky – tkaničky, nártní pásek a plastová přezka.

Design bot je vcelku povedený (tedy záleží na subjektivním pocitu). Brusle je bílá s černými a zelenými prvky. Na vnějším kotníku je umístěná malá růžová stužka. Vzhled Electry byl navržen v USA, vyrábí se však v Číně.

Souhrn

K2 T:NINE ELECTRA

barva: bílá s černými a zelenými prvky

kola: K2, 2x 90mm, 2x 100mm, 85A

rám: Hi-Lo slitina hliník-titan

ložiska: ILQ -9 Classic

brzda: patní

cena: 7854,- Kč

Konkurence

Především brusle Powerslide Phuzion. A to modely Phuzion 5 xx pure, který nabízí rám o kolech 100,90,100,100. Má tedy jedno velké kolo navíc a nabídne tak větší rychlost. Podle mě je navíc líbivější a má speciální systém utahování (6399,-). Model Phuzion 5 má stejná kola jako model předchozí, liší se jen v drobnostech a váze (5399,-). Jako poslední od Powerslidu pak model Phuzion D3 pure, který sice nemá 100mm kola (osazení 4×90), zato je však o polovinu levnější (3899,-). Jako další, u nás dostupná alternativa, by mohli být ROXA Marathon.

registrovaní uživatelé mohli číst tento článek již v Pátek, 27.3. 

 [lg_folder folder=“images/stories/brusle/Electra“]

Napsat komentář