MPC Storm Surge

MPC Storm Surge jsou u nás jediná dostupná kola na mokrý povrch. Výrobce praví, že na vodě drží jako přibitá a zaručují tak větší bezpečí. A jak to vypadá, reklama nelhala…  

Pocit z jízdy:

 Kdo někdy na bruslích zmokl, či jel závody za deště, jistě ví, o čem bude řeč. Klasická kola na mokrém asfaltu podkluzují, „plavou“ a vůbec, dělají si často co chtějí. Byl jsem tedy zvědaví, jak to dopadne po nazutí „Stormů“. Čekal jsme lehké zlepšení, lepší stabilitu. Byl jsem ale velice příjemně překvapen. Kola totiž opravdu drží jako na suchu. Po pár minutách úplně zapomenete, že jedete na vodě. A to je co říct! Jízda je hladká, příjemná. 

Tvrdost:

 Kola MPC mají tak trochu svojí stupnici. Jejich kola používají termín FIRM a EX-Firm, přičemž FIRM je okolo 84A-85A, EX-Firm pak 86A-87A (to je případ právě Storm). To znamená, že oproti jiným „měkkým“ alternativám (jako Matter Red) jsou výrazně tvrdší a rychlejší. 

Valivost:

 Jako ďas J. Na to, při jakých podmínkách jsou používané dávám A+. 

Grip:

 Jako dva ďasi J. Kola dobře drží při odraze i přešlapování včetně jízdy po mokré dlažbě. Zkrátka podrží. 

Opotřebení:

 Vzhledem k veliké tvrdosti jsem ani po 40km nenašel na těchto kolech známku opotřebení. Jsou skutečně stále (téměř) jako čerstvé rozbalené. Neuvěřitelné. 

Střed:

 Střed je tvořen plastovými „lopatkami“ podobnými turbíně. Nevím, zda to má nějaký účel, ale občas pěkně hučí. 

Rychlost:

 Opět slova chvály. Jedou výtečně a co do rychlosti se mohou směle měřit s každými koly na sucho. 

Váha:

 90mm = 114g

100mm = 121g

110mm = 139g

 

Cena:

 340,- za kolo 

Závěr

 Kola MPC Storm Surge jsou určena především závodníkům a zarputilým inlinerům /inlinerkám, které ani špatné počasí neodradí od toho, aby si pořádně zabruslili. Pokud se tedy chcete během deště či na mokrých silnicích a stezkách cítit bezpečněji a zároveň chcete jezdit s větrem o závod jsou MPC Storm tou nejlepší volbou.

 

Na úplný závěr bych chtěl ještě dodat, že testování probíhalo během krupobití na Šumavě a Berlínského půlmaratonu., který se jel z části taktéž na mokrém povrchu.

 

 

 [lg_folder folder=“images/stories/kola/MPC_Storm“]

1 komentář: „MPC Storm Surge“

  1. Moje Stormy, ač vypadají stejně, na vlhkém asfaltu (po dešti, kdy už není na asfaltu voda, ale je ještě mokrý) kloužou taky. Nevidím podstatný rozdíl např. proti Rollerblade ACTIVE HP, která v kaluži držela a na vlkém asfaltu klozala obdobně. Ještě že tak dobře jedou za sucha.

Napsat komentář