Bont G4 – test kol

Není to tak dávno, co se BONT začal chlubit svými novými koly. Prý nejrychlejší kola na světě, nejlepší grip a podobné reklamní slogany. My jsme se podívali, jak je to s „G-čtyřkami“ doopravdy.
 
G4 se dělají ve třech variantách. Highroller (červené) aspirují na nejrychlejší kola; Magic Molta (???) kde je hlavní grip; Crossover (modré) něco mezi. A právě Crossover se k nám díky portálu www.bontland.com dostali na test.
Obecná charakteristika
Crossover jsou kola o tvrdosti vrchní vrstvy 85A. Stejnou tvrdost mají i ostatní dva typy, ale rozdíl je ve spodním flex proužku. Ten je přizpůsoben lepší ovladatelnosti a manévrovatelnosti. Exklusivně jsme se dostali k testu této varianty. Porovnání s ostatními koly, zvláště pak s modelem Highroller, proběhne začátkem prázdnin.
První pocity
Když se mi testovací set kol dostal do rukou, měl najeto zhruba 100km. To je doba, kdy se vytrácejí prvotní vlastnosti kol a dostáváme se k fázi, v jaké kola již „dožijí“. Zkrátka ideál. Po prvním projetí jsem byl mile překvapen. Ač mají kola tvrdost 85A, zachovávají si solidní přilnavost a hladkost jízdy.
Rychlost
Na to, že tento typ není řazen mezi rychlostní špičku (to je již zmiňovaný Highroller), nedopadla tato kola zle. Co se maximální rychlosti týče, daly by se přirovnat k Matter F2.
Ovladatelnost
Čím rychleji člověk jede, tím se celkový pocit z kol zlepšuje. Jak grip tak i ostatní žádoucí vlastnosti s narůstající rychlostí nabírají na obrátkách. Ovšem je to i naopak. Při pomalejší jízdě se neprojevý měkčí spodní vrstva natolik a člověk musí spoléhat na vlastnosti té tvrdší, horní.
Závěr
Přemýšlím-li zda tato kola doporučovat, či spíše ne, dostávám se tak trochu do slepé uličky. Vzhledem k tomu, že nejsou úplně nejrychlejší a při nižších rychlostech nedosahují až takových kvalit, vypadalo by to, že pravděpodobně ne. Avšak na jejich obhajobu je třeba pochválit hladkou jízdu a zároveň i přilnavost té svrchní vrstvy, kde ostatní kola o tvrdosti 85A znatelně zaostávají. Nejezdíte- li tedy po dokonalém asfaltu a rádi se svezete svižnějším tempem jsou určeny právě pro Vás. Za cenu 2.900,- dostanete novou technologii, která je znatelně lepší. Dle mého jsou to ideální kola pro zapálené hobíky a nebo jako druhá kola závoďáka.
Jak jsme se přesvědčili, tak kompletní nabídka materiálu je skladem a lze ho ihned zakoupit na www.bontland.com. Předběžně jsme měli možnost krátce vyzkoušet model BONT JET, který nás mile překvapil a bude společně s modelem SEMIRACE také testován.
Děkujeme za zapůjčení www.bontland.com a těšíme se na slíbené testování Highroller.
(fotografie budou, díky technickým potížím, dodány v průběhu týdne)


Napsat komentář