ATOM One 100mm 86A

Kola Atom (ze stáje Luigino) byla navrhována otcem legendy Matter Nealem Piperem. V současné době na těchto kolech závodí a vyhrává Joe (Super)Mantia a Massimiliano Presti. Je čas se na ně podívat z blízka a srovnat je s konkurencí.

Vzhled

U série kol One je nejdůležitější barva středu, která určuje tvrdost samotného kola. 86A je černá barva, 85A je oranžová a 82A je zelená.
Střed je poměrně velký s šesti páry spojů, které jsou na koncích rozšířené. Na stránkách Atomwheels.com je uvedeno, že tato kola jsou vyráběna pro suchý i mokrý povrch.
Jízdní vrstva kola je vyrobena z uretanu. Nemá až tak eliptický tvar, díky kterému jsou kola dobře přilnavá. Kolo zůstává bílé i po najetí desítek kilometrů. Obsahuje totiž „ingredienci“ miracle.

Střed

Montáž ložisek jde dobře, stačí ložisko vtlačit a urovnat. Naštěstí nemá tak volný střed jako Matter, ze kterého ložiska vypadávají.

Pár čísel

One váží 125 gramů, je tak těžší než konkurenční Matter F1 (120 gramů) a stejně těžký jako Bont G4.

Kolo má i udávaný průměr 100mm, přesně jak uvádějí specifikace výrobce.

Odraz

Odraz je na výborné úrovni, rychlý a energický.

Jízda

Zasáhne to asi nejednoho skalního fanouška Matteru, ale kola jsou stejně dobrá (ne-li o maličko lepší) než Matter Juice. Nadšení z jízdy je veliké i na hrubším povrchu, kde se jízda nestává nepohodlnou. Mírné resonance, či brnění se občas objeví, ale jde spíše o vyjímku.
Valivost je také na výbornou a rozdíl oproti Juice je opět nepostřehnutelný.

Grip

One ve variantě 86A má velmi dobrou přilnavost na suchém povrchu. V otáčkách i při přešlapování drží perfektně bez podezření na podklouznutí. Bohužel nebylo možné během testu vyzkoušet kola na mokrém povrchu.

Opotřebení

Po 200 kilometrech a dvou dnech v hale je One stále jednička. Snad jen jedno či dvě kolečka mají mírné známky ojetí, ale to je pravděpodobně díky brždění „Téčkem“ .

Závěr

Jedna! To jen nejen překlad názvu tohoto modelu, ale také naše hodnocení. Atom  je zralý adept do závodního ringu, protože kombinuje dobrý grip, skvěle reaguje po celou dobu bruslení a výborně jede. S cenou 299,- za kolo jde o pořádnou hrozbu zatím dominaních Matterů…

 

Napsat komentář