Bont CrossOver G3

Během LifeInLine Tour v Praze jsme dostali, díky obchodu bontland.com, k testování kola Bont „minulé generace“ – CrossOver G3. Překvapili nás v mnohých ohledech. Jedete s námi?

SOUHRN
jméno: Bont CrossOver G3
tvrdost: 84A
velikost: 110mm
testováno na: silnice, různé druhy asfaltu
brusle: Luigino Challange, rám: Raps Eclipse magnesium
cena: 2180,-
 
Test probíhal na Rohanském nábřeží v Praze, které bylo uzavřené, v rámci konání LiL. Tato trať je z větší části rovinatá a hladkým povrchem, ale zhruba půlkilometrový úsek (pod mostem a směrem od Hiltonu) je z hrubšího asfaltu a mírně do kopce. Ideální testovací podmínky.
Vypůjčená kola byla mírně zajetá (zhruba 50km) a osazena ložisky BSB.

A nyní k samotnému testu:

Kola se od začátku jevila velice příjemně. Komfort jízdy byl vysoký a celkově velice hladký. Byl jsem opravdu zvědavý, jak se začnou chovat kola na hrubším povrchu. Ani tam však nevykazovala jízda nějaké větší „kodrcání“, odskakování či další problémy.

Přilnavost:

Co se týče přilnavosti G-trojek, jde o lepší průměr. Nijak výrazně neujíždějí, ale při velmi rychlém odrazu není jistota absolutní. Naopak při skluzu se chovají prvotřídně.

Rychlost:

Podobně jako s přilnavostí, je to i s maximální rychlostí. Kola jsou velice svižná a dobře reagují, avšak chybí tam ten poslední „krůček k elitě“.

Závěr:

Celkově by se daly G-trojky označit za perfektní tréninková kola. Poskytnou dostatek jistoty, rychlosti a flexibility. Pro závod jsou ale trošku pomalejší.

Napsat komentář