K2 Radical 100 – pekelné zkušenosti

Včera navečer nám přišel email, od bruslaře z Budějic, Rosti Ledniského, jako reakce na recenzi bruslí K2 Radical 100, kterou si můžete přečíst zde …

Popisuje, značně negativní, zkušenosti právě s těmito bruslemi a vůbec s jednáním zástupců K2. Osobně Rosťu obdivuji za vynaložené úsilí, které při samo-opravách vynaložil. Čtěte, rozhodně to stojí za to.  
 
 
Ahoj VIKu.

Zdravím všechny příznivce in-line, zejména pak všechny jihočechy :- )
Chtěl bych zareagovat na recenzi bruslí K2 Radical 100, jichž jsem též majitelem. 

Pro koupi zrovna těchto bruslí jsem se rozhodl v polovině července 2006. Jsem fitness bruslař, do té doby jezdící na Roces S 100 s kolečky 80 mm. 

Brusle jsem koupil 7.7.2006 v Points spol. s r.o. Praha. Protože je dost velký rozdíl mezi kolečky 80 a 100 mm, trvalo mi asi měsíc a půl, než jsem si na ně zvykl a poprvé je použil na závodě 2.9. 2006 na výstavišti v Brně. S bruslí jsem byl maximálně spokojený. Kolečka až překvapivě rychlá, bota tvrdší, ale přece jen dost komfortní. Ideální přechod z rekreační fitness na rychlejší. Do konce roku jsem na nich najezdil (odhadem) cca 1000 km, letos cca dalších 800 km.

Problém spočívá v provedení boty. Musím se přiznat, že ve mně vyvolává strach vše, na čem je napsáno Made in China. Na druhou stranu, říkám si, světoznámá značka, notabene americká… Podlehl jsem.

Asi po 100 km se roztřepila a posléze přetrhla tkanička. No řekněme drobnost.
Po dalších 100 km se přetrhlo první poutko tkaniček. Nechápu, kdo vymyslí hadrové poutkou pro šněrování tkaniček. Ve firmě Points mi sdělili, že jim mám botu poslat a že mi na základě reklamačního řízení botu opraví. Umíte si někdo představit se uprostřed sezóny až na 30 dní vzdát své brusle? Do konce roku se jich utrhlo celkem 5. Naštěstí mám v ulici šikovného ševce, který mi boty opatřil kovovými očky. (viz foto) Po cca 300 km se zcela zdeformovala ozubená strana přezky na levé botě, o pár dnů později i na pravé. Nevadí, koupil jsem si nové přezky od Powerslide, trochu jsem je upravil a jezdil dál.
Po cca 500 km (8.4.2007) se utrhl nýt upevňující horní část boty ke kevlarové skořepině. Nevadí, řekl jsem si, spolehnu se na vlastní zdroje a s pomocí frézy, soustruhu a zručného zámečníka jsme botu opravili. (viz foto) O měsíc později (3.5 2007) se mi při tréninku v plné rychlosti přetrhl na levé botě zadní šroub upevnující rám do kevlarové skořepiny. (viz foto)
Neumím si představit, co by se stalo, kdyby se utrhl přední šroub. Den před prvním závodem sezóny (Prostějov), dva dny před prvním závodem Nestlé Life inline Tour (Hradec Králové). No jasně, jsem kutil, máme šikovné zámečníky, opravíme, uvidíme. 
Na závodech v Hradci byli, jako pokaždé, přítomni zástupci Points. Nechtěl jsem po nich nic, jenom jsem se chtěl zeptat, jestli se s těmito závadami už někdy setkali, chtěl jsem je poprosit, aby mi poslali náhradní šroub do rámu. Způsob jejich jednání popisovat nebudu, to není téma do této recenze. Paní Ing. Zd. Makaloušová mi nakonec sdělila, že když jim tam botu nechám, že ji pošlou do USA. No… A máte to… V ten moment jsem mávl nad značkou K2 rukou.
Poslední, ale zcela destruktivní závada se odehrála 19.5.2007 na závodech v Plzni. Při závodě na mě volal kolega, že mám něco s botou, že mi asi upadne frame. Na pravé botě se rozlomila !!!!! kevlarová skořepina v místě uchycení zadního šroubu. Tak to se na mě nezlobte, to opravit fakt neumím. 
Hrdost, vztek a koneckonců i tolik závad opravených v záruční době svépomocí mi nedovoluje uplatnit reklamaci na brusle v hodnotě více než 12.000,- Kč a používané méně než 10 měsíců (z toho ovšem min 3 měsíce byla zima, tak jsem nejezdil).
Někdo může namítnout, že jsem si brusle rozlámal sám, protože vážím skoro 100 kg a bota není na hrochy a slony dimenzována. To je sice pravda, ale když jsem je v Points kupoval, vážil jsem ještě o 5 kg víc a navíc… Nikde jsem se nedočetl o váhovém omezení uživatelů. Závidím všem, komu tyto brusle slouží, protože ten první měsíc jsem s nimi byl opravdu moc spokojen. 

S pozdravem Rostislav Ledinský

{yoogallery src=[/images/stories/brusle/Radical_100_peklo]

1 komentář: „K2 Radical 100 – pekelné zkušenosti“

Napsat komentář