Hyper Stripe

Znáte Hyper Stripe? Kdo by je taky neznal. Kola standardně dodávaná například k RB Problade, jsou dobrou volbou pro všechny, kdo chtějí ideální kola na trénink či občasný závod.

Pocit z jízdy:

 

Měl jsem tato kola rok a tak bych to vzal od začátku. Když byly Stripe-y nové, nemohl jsem si je vynachválit. Pocit z jízdy v tomto období by se dal shrnout jedním slovem jako hladký. Kola upalovala dopředu, krásně vyrovnávala lehké nerovnosti a pokud jsem s nimi vyrazil na dráhu s hladkým asfaltem, nemělo to chybu. Avšak s postupným sjížděním horních vrstev se pocit „hladký“ malinko vytrácel. Ne, že by to drncalo nebo něco podobného, ale už to nebylo to co na začátku. Rozhodně s tím ale nebyly žádné problémy.

Tvrdost:

84A. Tak akorát. Ke konci sezony jsem měl pocit jako kdyby spodní vrstvy byly čím dál tvrdší. Jinak se dělají ještě v tvrdší variantě označované jako HF což je přibližně 86A.

Valivost:

„Jedou špatně, to nemohu říct“. Pokud je rozjedete, moc rádi vás svezou, ale na přílišnou flexibilitu až tak nespoléhejte. Rychlé sprinty není jejich doména.

Grip:

Ano i ne. Určitě se nedá říct, že by klouzaly či nedržely směr. Ale po odjetí vrchních vrstev vás při vyloženě vyhrocených situacích moc nepodrží… Zjištěno na vlastní kůži (viz. Livigno)

Opotřebení:

Sezonu, možná sezonu a půl. Na delší dobu s nimi nepočítejte.

Co se mě osobně moc líbilo (nevím jak je to u jiných značek kol), ale Hyper Stripe má ukazatel sježděnosti kol. Tedy jestli se na nich dá ještě vyrazit. Pokud se vám totiž po obvodu kola začnou objevovat malé důlky, znamená to, že si už moc nezajezdíte. (viz foto)

Co mě trošku mrzelo, že kola během velice krátké chvilky změnily barvu ze sněhově-bílé na žluto šedou, ale to se asi nedá počítat za chybu.

Střed:

Plastový osmi-paprskový pochromovaný. Nutno říct, že to vypadá efektně. Neměl jsem s ním jediný problém (jako například praskání atd.) Jinak je dělaný na „velká ložiska“ 608

Rychlost:

Koncová rychlost je výborná. O sprintech platí výše uvedené.

Váha:

100mm: 135g
90mm: 112g

Cena:

2100,- za 8 kol 104mm; necelých 1900,- za klasická 100mm kola.

[lg_folder folder=“images/stories/kola/Hyper_Stripe“]
 

 

Napsat komentář