Powerslide Infinity vs. Slimline

Prakticky jediná závodní kola Powerslidu (pokud nepočítáme Matter) na trhu.

Vcelku příznivá cena na pořízení (Infinity 1360,-/8ks; SlimLine 1000,-/8ks) a dostupnost je řadí mezi materiál nad kterým se často přemýšlí.   

Pocit z jízdy:

 

Infinity: Když jsem tato kola pořizoval, sliboval jsem si od nich docela dost. Počítal jsem s nimi na trénink nebo závod při horších podmínkách. Byl jsem však dost zklamán. Prvních 25km bylo vcelku v pohodě. Jízda byla hladká a poměrně rychlá. Ovšem po najetí této vzdálenosti (a nejspíše sjetí horní vrstvy) začala kolečka nepěkně drncat, zpomalila se a celkově komfort jízdy minimální.

SlimLine: První kolečka, která jsem koupil jako náhradu za originální. Už při prvním projetí, jsem si liboval, jak moc pěkně mi to jede. A to se nezměnilo. Najel jsem na nich zhruba 1500km a pocit hladké jízdy se nezměnil.

Tvrdost:

I: 84A

S: 84A

Valivost:

I: Tady nemůžu říct ani slovo. Kolečka, když už se teda rozjedou, jedou dobře. Problém je trochu zrychlování, kde akcelerace není zdaleka nejlepší.

S: Co se týče SL, valivost se liší podle povrchu. Na hladkém (či hladším) povrchu jsou na tom lépe než Infinity. Bohužel s hrubším povrchem lehce ztrácejí. Naplno to však nahrazuje zrychlení. O kolečka je radost se opřít, jsou pružná a příjemně flexibilní

Grip:

I: Špatný. Nevím čím je to způsobeno, ale podle mých zkušeností vás do otáček až tak nepodrží.

S: Pravý opak. V otáčkách sedí jako přilepená, ať je sucho nebo mokro.

Opotřebení:

I: Musím říct, že se sjíždějí vcelku pomalu. Nemusí se ani tak často prohazovat a celkově vydrží dost.

S: Opět pravý opak. Ne že by to bylo tak hrozné, ale sjíždějí se celkem rychle. Po necelých dvou odjetých sezonách se už jezdit nedají.

Cena:

I: 1360,-/8ks

S: 1000,-/8ks

Střed:

Obě kola mají klasický plastový střed.

 

Všeho všudy nejde o špatná kola. Pro bruslaře upřednostňující fitnes jízdu jde o velmi přijatelnou variantu i s ohledem na cenu. Pro toho, kdo však chce závodit, to moc není. Infitiny se dají použít jako doplňující kolečko do rámů 3×100/90 díky malému opotřebení, ale postavit jen na nich závodní brusle, díky jízdním vlastnostem, půjde těžko. Osobně doporučuji SlimLine, na kterých jsem jezdil moc rád a šlo o opravdovou radost z jízdy.

 

 

[lg_folder folder=“images/stories/kola/Infinity_vs_Slimline“]
 

Napsat komentář