inline-test-2013-vysledky

Inline Megatest 2013

V sobotu 20. dubna proběhl pátý ročník největšího Inline testu v ČR, který pořádal SportObchod.cz se svými partnery. Stejně jako v předchozích 2 letech se testování konalo na Výstavišti v Přerově, kam dorazili jak zkušení a závodní jezdci a freestylisti, tak rekreační bruslaři.

Návštěvníci zkoušeli a porovnávali brusle značek K2, Rollerblade, Powerslide, Tempish a Head. K dispozici měli 255 párů inline bruslí – 56 modelů pánských, dámských a dětských bruslí.

Jak se testovalo?

Testování mělo 2 části. První, uzavřené,  se zúčastnilo 31 testovacích jezdců, mezi kterými byli členové přerovského Freestyle skating klubu (FSK), závodníci z FOSSA a další pozvaní jezdci. Ve druhé části se k testování dostala veřejnost. Celkem se testování zúčastnilo 89 bruslařů.

V obou částech vyplňovali testovací jezdci po jízdě hodnocení zkoušeného modelu. Známkovalo se jako ve škole od 1 do 5. Zpracováno bylo 419 hodnocení.

Modely bruslí byly hodnoceny v následujících kritériích: komfort, zapínání, jízdní vlastnosti a celkový dojem z brusle.

Výsledky Inline Megatestu 2013

V testech se v absolutním pořadí opět dařilo bruslím značky K2. Modelům v poměru cena/výkon vévodily zejména brusle české značky Tempish a Rollerblade, které mají na kontě vítězství i v kategorii street. Objevem testu jsou brusle od Powerslide s unikátním zapínáním.

Kompletní výsledky Inline testu na www.inline-test.cz

Slovo organizátora

Josef Mech (spoluorganizátor testu): „Letos nás potěšilo, kolik bruslí každý vyzkoušel. Hodně bruslařů bylo na testu od začátku do konce a prověřovali, co se dalo. O to jsou výsledky relevantnější. Ještě letos chystáme testování minimálně v Praze (25. – 26. května) a v Brně (1. – 2. června).“

Fotky z akce: https://picasaweb.google.com/112625750516777298260/InlineTest2013?noredirect=1