Mariani custom

Již i v České republice se začínají pomalu rozmáhat brusle na míru – custom skates. Přinášíme vám zkušenosti Filipa Adlta, který se rozhodl pro model od Mariani. Jak ke „customům“ přišel a jak probíhal celý proces od domluvy až po namontování rámu si můžete přečíst níže.

Bylo to zhruba v květnu, konkrétně na závodu WIC v Ostravě, kdy jsem poprvé začal uvažovat o pořízení bruslí na míru(custom). Samozřejmě mě tato myšlenka napadla již dříve, ale vážně uvažovat o její realizaci jsem začal až tady. Bavil jsem se o tom s Markem Krejčíkem, a ten říkal že o tom taky přemýšlí. Nakonec jsem si přepočítal náklady, pozjišťoval pár informací od Matěje Krupky a díky tomu se i rozhodl pro značku- Mariani. O jiné jsem ani neuvažoval, a přiznám se že až nyní vím, že to nebyla jediná značka, o které se dalo přemýšlet…
To ale nic nemění na tom, že jsem mail poslal značce Mariani. Domluvil jsem se s hlavním představitelem značky, Davidem Marianim, že formu mých nohou udělá na Mistrovství Evropy v Belgii. Bylo to ale dost hraniční, protože v den našeho příjezdu měl odjíždět zpět do Itálie. Nicméně se to stihlo, po příjezdu jsem ho ihned vyhledal a odlitek byl hotový během cca 30minut. Zapsal si mou adresu, pár informací o vzhledu, rozteči, jaký mám rám a velikost atd. Zaplatil jsem mu zálohu, a nezbývalo než čekat.
Na mou otázku, kdy budou brusle hotové, odpověděl že do zhruba 3 měsíců.(pozn. do poloviny listopadu) …A tak jsem čekal. Průběžně jsem se informoval emaily, jak na tom s bruslemi je, ale bylo to celkem složité. Na jeden jeho mail jsem musel poslat zhruba 3-4 svoje, než se ozval. V polovině prosince napsal, že jsou hotové(pozn. Po 4 měsících), a že už jen čeká na moje zaplacení. Peníze jsem odeslal, a asi do 10 dnů od odeslání mi brusle přišly.(pozn. konec prosince) Měl jsem trochu obavy, jak budou na noze sedět, ale bylo to daleko pohodlnější, než jsem myslel.
Samozřejmě mě tlačí ještě nyní(pozn. konec ledna), ale ještě jsem v nich nejel, tak je to celkem pochopitelné. Nejhorší je to v oblasti vnitřního kotníku. A tak musím doufat, že bude měsíc ježdění na zvyknutí stačit.
Nyní jsem samozřejmě rád, že mám boty již doma, ale spokojený na 100% budu, až se v nich budu cítit perkektně i při jízdě.

Filip Adlt

Napsat komentář