Roxa Marathon 100

ROXA MARATHON. Cena těchto bruslí je cca 5000,- a jedná se takzvané „semi-race“ brusle. Tedy brusle napůl cestu od fitnessek ke speedům. Článek zaslal Pavel Zajpt, kterému tímto děkuji.

Pár poznatků o bruslích Roxa marathon 100- strávil jsem na nich 1 sezonu (mé první brusle) 

Brusle jsou určitě dobré pro ty co chtějí začít jezdit rychle, nebo přejít z fitnes na speed. Osobně si myslím že se na nich dá klidně začínat, pokud není člověk úplný začátečník, co se týká sportu. 
Ze začátku jsem byl bruslemi nadšen a velmi spokojen. Především rychlost je velmi přitažlivý faktor, proč pořídit takovéto brusle. Až později, když jsem začal na bruslích i závodit jsem začal být nespokojen. Nedají se zde seřídit nože do strany, jako např. u marathon Rollerblade Lightning 100, není tam prostě drážka ( tu jsem si vypiloval, abych mohl zkoušet „double push“.

Ve vyšších rychlostech mi začínal plavat kotník, prostor bruslí je podle mého názoru na této partii široký, tudíž méně stabilní. Hlavně v rychlých spurtech jsem se cítil vratce. Je to ale asi věc individuální, jak komu bota sedne, jak se do toho kdo dokáže položit. Znám borce, kteří na těchto bruslích závodí na velmi vysoké úrovni. Takže pokud někdo nemá dostatek peněz na speed brusle, může pro něj být Roxa marathon 100 dobrou, levnější volbou pro rychlou jízdu a závodění. A může se umisťovat v popředí, ale na vítězství tyto brusle „asi“ stačit nebudou. Mě osobně koneckonců nestačí ani speedy :o) Potřeboval bych motorek. 

S pozdravem Pavel Zajpt

[lg_folder folder=“images/stories/brusle/roxa_marathon“]

Napsat komentář