Bont SemiRace

S ohledem na ohlas Představení: Bont Alpha, kde se některým čtenářům zdálo 84mm respektive 90mm velká kolečka jako malá, přinášíme dnes model o třídu výš- Bont SemiRace.

Bont zaútočil letos na trh s maratonskými bruslemi svou novinkou, která přináší 3-bodový systém a cenu, která mů?e směle konkurovat ostatním značkám.

Australský výrobce bruslí však nehovoří ve své zprávě o „maratonských bruslích“, ale je téměř jasné, ?e se pokusí právě tímto modelem dobýt tuto část trhu.

Také design boty je dost „vzláštní“- tuponosý a zále?í asi hlavně na vás, zda vás osloví.

Model Semi-Race má to, co obvykle „maratonky“ mají. Vyšší kotník, velká kola a zvětšenou výstélku. Avšak oproti jiným vypadají spíše jako speedy, ne? fitnesky.( Mám na mysli třeba Rollerblade Lightning TF a K2 Radical 100)

A důvod? 3-bodový systém!

Bont představil „3-point systém“ již loni na svém nejvyšším top závodním modelu. Tento systém „připíná“ botu k rámu pomocí tří šroubů namísto klasických dvou. To zajišťuje nižší postavení nohy vzhledem k zemi a celkově větší tuhost.

„3-boďák“ provedl malou revoluci v závodním světě a stejně tak provede i revoluci ve vaší peněžence. Cena top modelu se pohybuje od $660-1400 US. Nehledě na to, že bota je dále nekompatibilní s jinými rámy. Naštěstí cena nových Bontů bude nižší a bude se pohybovat kolem ceny dražších maratonek u nás tj. $399 při kolečkách 100mm a $379 při setupu 4x90mm.

Znamená to, že cena bude podobná jako např. Rollerblade 2007 Marathon Carbon TF model ovšem s tím, že máte k dispozici zcela nové a revoluční uchycení.

Nepochybuji, že tento model bude pro mnoho bruslařů atraktivní. Rozhodnutí nejspíše padne až po odzkoušení pohodlí a zjištění dostupnosti. Marketingový manažer Bontu, Alexander Bont, řekl, že SemiRace budou „trochu tužší“ než stejné brusle jiných značek. Už pro to, že maratonky dost často používají měkkou, téměř fitnesovou, botu. Snad krom Rollerbladu a jeho Marathon Carbon.

Není zatím docela jasné, kde se budou dát nové Bonty koupit. Snad jen, že budou dostupné z online obchodu na bont.com. Ale snad s plánem rozmést konkurenci s novým systémem v maratonské kategorii, dojde i na kamenné a internetové obchody u nás.

 

Nakonec krátké shrnutí

lehký hliníkový rám – 6061 aluminium frame – 174g

karbonová skořápka

6mm měkkého materiálu a výstelek navíc pro lepší komfort

tepelně tvarovatelný jazyk

kola Hyper Stripe

http://www.bont.com/shop/product.asp?ItemID=383&Start=0

 [lg_folder folder=“images/stories/brusle/semirace“]

 

Napsat komentář