Matter F1 Juice

Nedávno jsem na jednom zahraničním webu našel zajímavou racenzi na závodní kola Matter Juice F1. Napsal jsem tedy autorovi a získal povolení k překladu.

S novou outdoorovou řadou koleček Juice se Matter opět stal jedním z nejlepších výrobců kol na světě. Chemik Matteru, Neal Piper, začínající u Hyperu, naprosto přesně ví, co dělá. Tyto kola jsou rychlá a spolehlivá – přesně to, co od závodních kol chceme. Jediné co jim trochu ubírá na atraktivitě je jízda po špatném povrchu a relativně kratší životnost.

Kola Juice F1 jsou lehká, spolehlivá a tvrdá (87A). Na pocit jsou při jízdě velice pružné a je jednoduché je „rozjet“ v momentě, když je třeba zrychlit. Jejich tvrdost, podobná jako u kol aut, často působí na silnici dosti „kodrcavým“ dojmem, který někteří bruslaři moc rádi nemají. Avšak nároční profíci, kteří chtějí fungující materiál, budou spokojeni.

Váha

100mm – 127g

110mm – 138g

Rychlost

Tyto kola mají vynikající rychlostní předpoklady. Přesně to, co chcete, když se sprintem blížíte k cílové pásce. Také je velice jednoduché s těmito koly zrychlit. Tohle je přesně ten typ kol, které byste měli mít obuté, když chcete zjistit, jak rychle můžete jet.

Valivost

Juice jsou nejlépe se valící outdoorové kola, co jsem měl na nohou. Byly testovány například i proti top modelu StarGrip. Když je jednou rozjedete, už se nezastaví.

Grip

Grip (točivost) není na takto tvrdá kola vůbec špatný. Ještě se to dá vylepšit přimícháním měkčích kol (F2, F3). F1 jsem používal v kombinaci s měkčími koly (Juice F2) při posledním maratonu a při krouhání otáček v maximální rychlosti jsem připadal si naprosto bezpečně. Pokud někdo vyžaduje opravdu maximální točivost, může je namíchat s nejměkčími koly od Matteru – Juice F3.

Opotřebení

Toto je jedna z věcí, kterou na těchto kolech nemám rád. Jejich opotřebení je mnohem větší, než u top kol jiných firem. Po jednom maratonu vypadal set úplně nových kol značně zajetě. Mnohem více, než bych po 42 km čekal. Závodníci nejspíš využijí tyto kola tak na dva maratony. Jiná kola (Matter Green F3, Tru-Rev Titans, PC-Vane Blue Boosters a Hyper Mach II) vydrží o hodně více.

Cena

Pár let zpět by se zdálo, že dát 12 dolarů za kolo je vyhazování. Ovšem v dnešní době je to spíše výhodná koupě. Ve skutečnosti s 11-12 dolary za kolo se stávají Matter jedněmi z nejlevnějších závodních kol vůbec.

Střed

Střed u Juice je tuhý a spolehlivý. Je vyráběn pomocí výborné technologie Hollow Core Technology. Střed na 110mm je ten nejlepší, co jsem kdy testoval na kolech těchto rozměrů. Ložiska sednou naprosto perfektně. Jsem docela zvědavý, jak na tom bude nový střed vyráběný pomocí sonic-welded.

Závěr

Žlutá kolečka Matter Juice F1 jezdili loni Matterem sponzorovaní světoví jezdci. Nyní, po vyzkoušení, už vím proč. Jsou to nejlépe valící se kolečka, která jsem měl na nohou. Je pravda, že přinášejí nižší komfort a sjíždějí se rychleji, ale přes to nabízejí neuvěřitelný výkon a rychlost na dlouhých tratích i krátkých sprintech.

Vyplatí se tedy? Záleží spíše na tom, co očekáváme. Když chcete jezdit tak rychle, jak to jen jde, pak je odpověď ano. Pokud však chcete kola se kterými najedete 1000 mil, pak se poohlédněte jinde.yĹž chcete jezdit tak rychle, jak to jen jde, pak je odpověď ano. Pokud však chcete kola se kterými najedete 1000 mil, pak se poohlédněte jinde.
 

 

[lg_folder folder=“images/stories/kola/Matter_Juice“]

Napsat komentář