StarGrip ST-W – šampióni?

Star Grip byly žhavým tématem, když pár let zpět, představily první 100mm kola. Ale čas plynul. Nyní každá firma již má své „Big Wheels“ a společnosti jako Matter, PC Vane, MPC či Hyper zastínily reputaci Star Grip.

Ale je opravdu čas, zapomenout na Star Grip? Náš test nových Star Grip ST-W by vás měl přesvědčit o opaku. 

Pocit z jízdy:

Musím říct, že pocit je výborný. Nejsou moc tvrdé, ani moc měkké. Nicméně, když jsem je začal testovat, měl jsem pocit, že nadměrně využívám holeně. Přikládám to šířce koleček, která je 20mm, namísto „standardních“ 24mm.

Pro začínající jezdce to může být problém. Ovšem zkušenějším bruslařům přináší snazší pohyb a přesun váhy na vnější hranu, což usnadňuje jak výuku, tak samotný Double Push.

Tvrdost:

Star Grip označuje tento model 85A, můj přístroj na měření tvrdosti však naměřil 84A.

Valivost:

ST-W nabízí excelentní valivost. Když je rozjedete, pocítíte jen velmi malou ztrátu rychlosti. Jedou o dost lépe než staré bílé Star Grip, které byly dosti lenivé. Ve skutečnosti jedou stejně tak dobře, jako vyšší model Ti, který je vyráběn čistě z urethanu.

Grip:

Na povrchu drží velmi dobře. Ani v prudkých otáčkách jsem necítil žádné podklouznutí. Výsledek? Není nutné mixovat s žádnými měkčími kolečky.

Opotřebení:

Překvapivě tyto kola vydrží opravdu hodně. Mnou testované osmi-kolí vydrželo 100mil tvrdého bruslení, bez známky změny profilu.

Cena:

Nejsou drahá, ani levná. $12-$13.50 za kus

Střed:

Tato kola získala své jméno díky patentovanému středu „Star Hub.“ Každé kolo má sedm plastových „výběžků“. Střed vypadá méně pevný než u vyššího modelu Ti (protože je plastový). A to je dobře, protože eloxovaný chromový střed na Ti inklinuje k lámavosti. Tento však ne.

Rychlost:

Koncová rychlost je výborná. Dalo by se říci, že díky užšímu profilu, je snad největší, jakou současná kola mohou poskytnout. Jediná vada je, že nejsou, co se týče sprintu, tak flexibiní.

Váha:

100mm: 106g
110mm: 113g

[lg_folder folder=“images/stories/kola/Stargrip_ST-W“]
 

2 komentáře: „StarGrip ST-W – šampióni?“

Napsat komentář