CadoMotus 4x110mm

Rám CadoMotus s možností umístění kol o velikosti 110mm. Krom této „vymoženosti“ nabídne také systém DualBox3 a jednoduchý a líbivý design.

VZHLED

První věc, která mě napadne při pohledu na tento rám je Masivní. A to doslova. Oproti jiným rámům vypadá opravdu mohutně. To mu však neubírá na elegantnosti, kterou mu dodávají jemná zaoblení a celkové jednoduché provedení. Rčení, že v jednoduchosti je krása u CadoMotuse platí 100%.

STAVBA

CadoMotus založil původní designér Mogemy a duchovní otec systému DualBox. Na tomto rámu je použita verze DualBox3. Překvapivě na rámu nenajdete často používané „můstky“ mezi jednotlivými koly. Přítomny jsou jen u prvního a posledního kola a to jen u dolní hrany rámu. Další co mě zaujalo je „tunel“ který vede po obou stranách rámu a má za následek zdvojení stěny, na kterou se montují kola. To vede k celkovému zpevnění rámu a mnohonásobné tuhosti, která je příkladná.

JÍZDNÍ VLASTNOSTI

Každý, kdo viděl na živo rám s osazením 4×110, musel být udiven mnohonásobným rozdílem velikosti od klasických 100mm kol. Na první pohled to vypadá opravdu megalomansky. Nejinak je to i s jízdními vlastnostmi. Po prvním nezvyku s výšky, která znatelně narostla, přichází další údiv v podobě manévrovatelnosti a následné ohromení s délky celého „komplexu“. Rám sám má 13,2 respektive 13,4 palce, což odpovídá délce 334,5mm respektive 340,5mm. Pokud k tomu přidáte ještě přečnívající kolečka dostanete úctyhodnou délku. Oproti tomu, ve vyších rychlostech, kterých není až takový problém dosáhnout, je evidentní příkladné vedení. Na ovládaní celé brusle je nutné si nějakou dobu zvykat. Je to však asi na subjektivním pocitu každého bruslaře/bruslařky zda se rozhodne pro opravdu BigWheel.

PERLIČKY

Nástřik celého rámu je prováděn přepalovanou technologií, která by měla zaručit „neošoupatelnost“. Wink

CadoMotus myslí komplexně a pokud se rozhodnete zakoupit si celý set, tzn. jak rám tak botu, budete moci využít i speciálních bodů pro přichycení boty, které by měly zaručit naprostou ovladatelnost a nehybnost.

FAKTA

Váha: 223/255g (ověřeno nezávislou vahou Smile)

Mount: 195mm

ZÁVĚR

Tento rám není pro každého. Vyžaduje určitou dobu pro zajetí a prozkoumání. Specifické je jak ovládání tak délka i váha, která se nedá zanedbat. 110mm kola váží o pár (někdy i desítek) gramů více než jejich menší 100mm bráškové. Rozhodně se tento rám hodí na dlouhé tratě, kde není moc technických pasáží. Naopak na dráhu bych ho asi nedoporučoval. Je na vás zda zůstanete u klasického setupu 4×100 nebo se pustíte do křížku s BigWheel, každé má svá pro i proti.

Rám k testu zapůjčil internetový obchod skating.cz

[lg_folder folder=“images/stories/brusle/CadoMotus“]

7 komentářů: „CadoMotus 4x110mm“

  1. Nadherna trasa, vetsinou krasny hladky asfalt. V Ratiskovicich se da zaparkovat hned na zacatku, dalsi pristup je od silnice z Ratiskovic do Rohatce, ale tam jsou kratce po zacatku 2 prudsi sjezdy z nichz ten druhy konci zatackou, kde byva bordel (pisek, kaminky). Jeste nebezpecnejsi to muze byt pri ceste zpet. Trasa uplne rovinata neni, jsou tam kratsi i delsi stoupani hlavne pred Bzencem v oblasti byvalych pisecnych dun.

Napsat komentář