LifeInLine Hradec Králové

V neděli 4.5. 2008 proběhl 2. závod ze série LifeInLine 2008 v Hradci Králové. A závodní tým VIKu pod názvem SWAT VIK inline speed team byl samozřejmě u toho. Nelehkého závodu na náročném povrchu se zúčastnili čtyři závoďáci – Domča, Karča, Terka a Luki. Konkurence byla veliká, zvlášť z Polska. Ale naši závodníci se s tím hravě vypořádali.

            Na místě konání závodu – Třída Eduarda Beneše – jsme si vyzvedli startovní čísla a využili čas, který zbýval do startu první kategorie pro rozjetí, prozkoumání trati a seznámení se s asfaltem.
            Bylo kolem jedenácté hodiny a nejmladší speeďáci se řadili na start. Po jejich dojezdu, přišel start Terky a Domči ( na nových bruslích Rollerblade). Tu se dostavili technické nedostatky a celá druhá kategorie stála na startu pomalu půl hodiny než bylo vše v pořádku a mohlo se startovat.
             Závod se velmi vydařil. Domča obsadil krásné šesté místo a Terka se po skvělém výkonu a báječném finiši vystoupala na třetí místo. Na řadě byla třetí a poslední dětská kategorie – a další náš závoďák Karča. V této kategorii se zúčastnilo 27 závodníků. Karča obsadila výborné 5. místo.
            Posledním závodem, ve kterém jsme měli želízko v ohni, byla fitness desítka. Luki se hned od začátku držel v čele, ale nejspíše tam některému ze závodníků neseděl a tak se stalo, že v druhém kole byl Luki poslán na zem. Ale i přes své lehké zranění ( silniční lišej) dojel na velmi pěkném 4. místě ve své kategorii a na 12. místě celkem.
            Vyhlášení výsledků, bylo malinko problematické, protože poté co malým holčičkám rozdělili ceny a medaile se zjistilo že výsledková listina je špatná a děvčata musela ceny vrátit. Tento nedostatek si vyžádal dalších dvacet minut, než byla vyjeta nová výsledková listina.To způsobilo malý rozruch, ale pořadatelé dali nakonec vše do pořádku a vyhlášení proběhlo bez další chyby. 
            VIK team si z těchto závodů odvezl nejen bronzovou medaili a i spoustu dalších zkušeností do další závodů a tréninků.
 
Pozn.: závod se jel na městské třídě Edvarda Beneše, která má rok od roku horší technický stav. Zvláště pak spáry, spojující starší a novější záplaty, nadělají každému bruslaři pár vrásek. Organizátoři trať moc nezvládli, a od loňska již ani neznačili zákeřná místa barevným sprejem… když k tomu přičteme nepořádek ve výsledcích a padlou časomíru, mají ještě co vylepšovat

[lg_folder folder=“images/stories/reportaze/LiL_Hradec_08″]                    

Napsat komentář