Poslední Inline víkend

27. – 28.9. 2008 Jsme udělali tečku za Inline sezonou. V sobotu v Kladně a  druhý den v neděli v Pardubicích, avšak team se nám- částečně kvůli nemoci, částečně kvůli bikovým závodům – trochu rozpadl.

KEB – Inline Kladno

V sobotu jsme byli účastníky letošního posledního kladenského závodu, který byl ještě navíco bohacen o autogramiádu s Tomášem Dvořákema atletické závody probíhající na tartanovém ovále, vedle inlinové dráhy.V dětských závodech jasně dominovali KSB DDM Modřany, kteří bezesporu vyhráli nejen všechny kategorie (ve kterých měli zastoupení), ale dokonce i štafetu. Okolo dvanácté hodiny přišla řada na můj závod – do 15 let fitness. Byla jsem jediná mezi čtyřmi kluky. Skončila jsem na druhém místě,s půlminutovou ztrátou na prvního. Po dohodě s Honzou Pražmů a jeho týmovou kolegyní Jůlií Stodolkovou jsme se rozhodli pro start ve speedové kategoriina cca. 8,5km s elitními jezdci. Na startu se sešlo sedm speeďáků (čtyři dospělí a tři děti). Mezi eliťáky se závodilo hned od začátku. Asi ve třetím kole se závod roztrhal. Vedoucím mužem se stal Petr Lochman (SSC Otrokovice), který si kromě pro vítězství zajel i traťový rekord/1 kolo(53,77). Jako druhý dojel Míra Pražma (KSB DDMModřany). Naše skupinka (těch menších) taktizovala, a až do posledního kola jsme jeli ve vláčku s pravidelným střídáním se. Rozhodlo se až ve finiši. Po lítém boji, se mi to nakonec na cílové pásce povedlo (o pouhé tři setiny). Celý závod zakončilo vyhlášení výsledků a věcné ceny pro vítěze.

Letošní kladenské závody nám poslední sobotu v měsíci zpříjemnily celkem třikrát.Vždy nás čekalo nějaké zpestření (ať už v podoběautogramiády, či vystoupení kladenských mažoretek), občerstvení (čerstvé koblihy a voda) a samozřejmě samotný závod v příjemném prostředí kladenského parku. Budeme se těšit napříští ročník…

NestléLifeInline Tour 2008

Svou poslední zastávku udělalo 28.9.2008 v Pardubicích.Závodilo se na stejné trati jako loni. Byla pěkná,až na několik malých nedostatků. Na zadní ,,točce‘‘byl poměrně nerovný asfalt a tak i sama ,,točka‘‘ byla poněkud nebezpečná. Potom také nájezd na mosta některé hrbolky na trati. Naštěstí byly všechny nerovnosti dobře označeny a nájezd na most přikrytý,aby nehrozil úraz. Ale i přes to trochu vzrůstaly obavy i konkurence. Přijeli závodníci z Polska,Slovinska, Slovenská špička, Česká špička (ale ne kompletní). Po startu v naší kategorii bylo hned několik pádů zkušených závodnic. Mně se opět nepovedl start a tak jsem se první kolo spíše snažila někoho dohnat. Velkou škodou bylo, že nejel žádný týmový kolega, neboť tím byl závod ještě obtížnější. Ve druhém kole jsem začala ztrácet a do cíle jsem dojela na konečném(o čtyři vteřiny) 4. místě ve své a 12. celkovém v kategorii 95-96(bez chlapců).

Mimo jiné se zde jel také půlmaraton (s možným ziskem posledních bodů do ČP na bruslích). Těžký závod na 21km nakonec vyhrál cizinec Witold Mazurs časem 00:37:08.3. Druhý byl Jan Pecka z Liberce a třetí místo obsadil Krejčík Marek s dresem týmu Fila Black Ice. Mezi ženami dominovala Kateřina Novotná, druhé místo obsadila Renáta Karabová (Fila Black Ice) a jako třetí dojela závodnice z Polska Pavlina Kowalik (UKS Orlica).

Snad ale každý závod má nějaké vady či nedostatky, ale také velká plus. Tak tedy: Co pochválit? Nejspíše bohaté občerstvení v cíli i na trati(dostatek pití a ovoce), většinou vždy dobře vyznačenou trať a velké množství cen. Co pokárat? Častý zmatek ve výsledcích a opožděné vyhlášení…

Před chvílí jsme brusle obouvali a teď? Už, už je zazimovat. Letošní bruslařská sezona je za námi. Nejsem trenér,takže neposoudím jak moc úspěšná byla, to přenechám ostatním. Ale jedno vím určitě. Už teď se těšíme na další závody. A tak moc děkujeme všem co nám letos drželi palce a Tě kolečko zase na jaře!!!!