Jore Van den Berghe

Jméno/ Name: Jore Van den Berghe
Věk/ Age: 18
Národnost/ Nationality: Belgium
Bydliště/ Hometown: Brugge
Klub/ Club: ZRC Zandvoorde
Tým/ Current team: Powerslide Matter World Team

Největší úspěchy/ Best achievements:
Mistrovství světa juniorů/ World junior championships(Haining,China) 2009-
2x 2nd(Track-1000m/ Road-Relay), 2x 3rd(Track-300m TT,500m)
Mistrovství Evropy juniorů/ European junior championships(Oostende, Belgium) 2009-
4x 1st(Track-1000m, Relay/ Road-Relay/ Marathon), 5x 2nd(Track-15km E, 500m,10km P/E/ Road-20km E,500m), 1x 3rd(Track-300m TT)

Právě jsi se vrátil ze závodu 24 hodin Le Mans. Jaké to bylo? Jaké byly první pocity, a pocity v průběhu závodu?
Now you’re back after the 24 hours Le Mans race. How was it? The 1st feelings, and feelings during the race?

Závod 24 hodin Le Mans je něco, co by si měl každý během své kariéry prožít. I když se bruslení již nevěnujete závodně, můžete jet jen pro zábavu, jako spousta lidí. Moje první pocity byly: Bude to těžké. A taky bylo, dokud jsme nedojeli druhou skupinu o 3 kola.
Potom jsme mohli být více v klidu. Věděli jsme, že vyhrajeme a jiný cíl nebyl. Ale kapitán týmu, Pascal Briand řekl, že můžeme překonat rekord, pokud pojedeme naplno až dokonce závodu. A tak jsme to udělali. Bylo to obtížné, ale vyhráli jsme, překonali rekord s 207
odjetýmy koly a Yann Guyader překonal rekord na 1 kolo časem 5:58.
The 24 hours from Le Mans is something you really have to do in your skating career. Even if you quitted skating, you can do it for fun like many other skaters. My first feeling was: it will be hard. And it was hard till we lapped the second group 3 times. Than we did it a little more easy. We knew than already that we’re going to win so we didn’t got a goal anymore. But than Pascal Briand said that we can break the record if we’re going to skate fast again. So, we did
that. It was hard, but we won, broke the record with 207 laps and Yann Guyader broke the one-lap record with 5’58“.


Jaké je to jezdit za jeden z největších týmů na světě, za Powerslide?
How is it to skate for one of the biggest teams on world, for Powerslide?
Jsem skutečně rád, že můžu jezdit za Powerslide. Mám od týmu obrovskou podporu pro svou první seniorskou sezonu. Doufám, že budu v týmu i nadále, a třeba se s jeho podporou stanu šampionem.
I’m really glad to skate for Powerslide. They give me a huge support for my first year with the seniors. I hope to skate again for Powerslide in the following years and maybe become a champion with the support of Powerslide.

Jak jdou přípravy na Mistrovství Evropy? Jaká jsou tvoje očekávání?
How is the training and the preparations for the Euros going? What’s your expectations for Euros?
V současnosti hodně trénuji. Až třikrát denně, a jde to dobře. Během sezony jsem byl zraněný, ale už je to za mnou, a můžu znovu trénovat. Zatím nevím, co od toho čekat, připravuji se na krátké tratě na dráze. Tento rok máme v týmu spoustu dobrých seniorů(i minulý rok,
a následující roky), takže je složité jet více závodů. Obzvláště, když jsem senior prvním rokem.
Right now I have a lot of time to train. So, I can train most of the time 3 times a day and that’s good. In the season I had a injury on my both gains, but that’s over and I can train hard again. I don’t know yet what I’m going to skate, but I’m preparing myself for the short distance on the track. We have a lot of good seniors this year (and last year and the following years), so it’s difficult to skate a lot of races. Especially if you’re first year.


Kdyby jsi mohl vzkázat něco mladým bruslařům v České republice i jinde, co by to bylo?
If you can say something for young skaters in the Czech republic or anywhere else, what would it be?

Je velmi důležité naučit se techniku již v mládí. A stále na technice průběžně pracovat. Bruslete se svýmy kamarády a bavte se tím, to je v mládí to hlavní.
It’s very important to learn technique at a very young age. And still train on technique when you get older. Skate together with friends and make fun, that’s really important at a young age.

Děkuji ti za tvůj čas a odpovědi. Hodně štěstí!

Thanks for your time and answers, wish you good luck!

NP, Thanks you too.
Ciao, Jore

By Filip Adlt

Napsat komentář