Jarní RychloBruslařské Setkání 2011

Inlajn.Cz ve spolupráci se Sk8skool.dk připravil na prodloužený víkend 15. – 17. dubna 2011 soustředění pod vedením zkušených trenérů Suttona Atkinse – několiknásobný mistr Dánska a anglie a Sary Aagaard – Bývalá členka Team FILA Germany.

My jsem se zeptali na pár podrobností organizátorů Víti Žaluda a Honzy Hoidekra.

Světkoleček: Jak bude vypadat organizace dne? Budou se nám instruktoři věnovat celou dobu?
Inlajn.Cz: Ano, instruktoři budou k dispozici 24 hodin denně (teda asi budou i chvílemi spát :-). Organizace: budíček, snídaně, doplední lekce cca 2 hodiny, oběd, rozbor videa, odpolední lekce, relax, večeře, večerní terorie a social building.

SV: Pro koho je tedy především kurz určen?
IN: Je určen rychlobruslařům, kteří si chtějí zlepšit svou závodní techniku

SV: Jak vypadá zázemí akce? Máte fotky areálu?
IN: Fotky dodáme až nebude areál pod sněhem. Vstup na hřiště uvnitř dráhy je řešen přes jedinečný most nad dráhou. Správce areálu dráhu perfektně vyčistí a připraví. Dráha bude uzavřena jen pro JRBS. K zázemí ještě dodám, že budou k dispozici šatny pro přezutí do/z bruslí, protože do hotelu je vstup po schodech. V šatnách bude připraven stůl s nářadím pro servis bruslí.

SV: Budou k dispozici i další instruktoři? 2 lidi na 45 „radchtivých“ bruslařů je dost?
IN: Budeme tam našimi silami zařizovat asistenci (tlumočení, ukázky, rady). Sooty si stanovil horní hranici 45 lidí na dva instruktory

SV:  Jaký je povrch v tělocvičně/hale, pokud bude špatné počasí?
IN: Povrch haly na bruslení pro případ špatného počasí jsou parkety. Velikost haly je 25,8 m x 48,7 m, tedy házenkářské hřiště.
Tělocvična vedle dráhy má měkký gumový povrch, na který nás s bruslemi nepustí. Bude k dispozici pro případné zájemce o fotbal/floorbal (hokejky mají k půjčení). Případně na cviky na suchu.
Dále je tam hodně tenisových kurtů. Kromě restaurace, kde budeme jíst, jsou tam ještě další tři hospody ve vzdálenosti 100m od dráhy :-)

SV:  Počítá se i s tréninkem bez bruslí?
IN: Ano, trochu práce na sucho bude.

SV: Zkus nás Víťo jednou větou navnadit :-)
Pamatuju si den, kdy jsem si zaplatil za instruktora lyžování. Během odpoledne jsem zjistil, že se dá lyžovat výrazně jinak = lépe. To samé vidím na účastnících našich fitness inline kurzů a to samé uvidíme v Plzni sami na sobě. Sorry – 2 věty.

Termín, program, cena

Jarabák 2011 začíná ve čtvrtek 14. 4. 2011 večer a končí v neděli 17. 4. 2011 po obědě.

Program bude nabitý rychlobruslařskou tématikou již od čtvrtečního večera. Od pátku 15. 4. nás pak každý den čekají dva zhruba dvouhodinové bloky na bruslích, kdy budeme trénovat správnou techniku, ukazovat si jak pracovat se svaly jádra (core building), jak zlepšovat stabilitu a koordinaci pohybů a další a další cviky, o kterých jsme všichni zatím jen četli na webu, nebo koukali na Youtube. Mezi tím vším nás čekají rozbory videa, taktické manévry během závodu, povídání o materiálu a zodpovídání nekonečné řady otázek.

V ceně kurzovného 4. 750,– Kč je:

  • Ubytování 3 noci v penzionu
  • Plná penze 3 dny (začínáme večeří ve čtvrtek a končíme oběděm v neděli)
  • Pitný režim
  • Trenéři Sooty a Sara
  • Tlumočení z/do Angličtiny
  • Tradiční dobrá nálada
  • Nečekaná setkání a nové obzory
  • Zcela nová 300m inline dráha
  • Tělocvična pro případ nepřízně počasí

Přihlásit se hned teď!!!

Omezený počet účastníků

Protože penzion není nafukovací, jsme nuceni omezit kapacitu kurzu na maximálně 45 lidí. Neváhejte proto s přihlašováním, protože kurz je otevřen i pro zahraniční účastníky a je (nebo v brzku bude) propagován na dalších evropských inline webech.

Místo konání

Plzeň, TJ Slavia Poloha areálu je na okraji města v sousedství Borského parku. Webové stránky

V areálu je nová 300 metrů dlouhá dráha pro inline bruslení. Ubytování i stravování bude přímo u inline dráhy. Vybavení sportovného areálu jsou navíc tenisové kurty, minigolf, hřiště v umělým povrchem, beach volejbalový kurt, tělocvična (nelze bruslit), sauna, whirlpool. V případě špatného počasí se pořesuneme na bruslení do tělocvičny Západočeské univerzity.

Okolí areálu a město Plzeň: Borský park s navazujícím Českým údolím je oblíbené oddychové a relaxační místo pro velkou část obyvatel města. Centrum města je vzdálené 10 minut pomocí MHD.

Napsat komentář