Gigasport Inline festival České Budějovice

V sobotu 2. 5., tentokrát v Českých Budějovicích, pokračoval svou druhou zastávkou In-line festival – třídílný seriál závodů na kolečkových bruslích pro širokou veřejnost dvou hlavních partnerů Gigasportu a Russel Athletic.

Možná termín uprostřed prodlouženého víkendu byl příčinou nižšího počtu účastníků. Ve srovnání s úvodním dnem seriálu v Hradci Králové minulý týden si jich přišlo zazávodit o poznání méně (70 závodníků). V podstatě chyběla celá kategorie Elite, kdy se na start 9km závodu na 180m okruhu postavili pouze 4 rychlobruslaři.
 
Přišlo i méně dospělých rekreačních závodníků, zato dětí bylo přibližně stejně. Svým způsobem se tak naplnilo předsevzetí, které organizátoři dali In-line festivalu do vínku, a to, že by mělo jít především zábavu spojenou se sportovním zápolením hobby jezdců, kteří se nechtějí nebo nemohou poměřovat s „profesionálními“ rychlobruslaři. A to sportovní zápolení nejen na bruslích – jednotlivé in-line závody byly „prokládány“ vášnivými souboji na koloběžkách, které si, nejen děti, opravdu užívaly.

Další zastávkou In-line festivalu je příští sobotu 9. 5. 2009 Brno.

zdroj: Magazinline
 

Napsat komentář