Gigasport Inline festival Hradec

Po loňském testovacím závodě spojil letos Gigasport síly se společností Russell Athletic (hlavním sponzorem akce) a pro děti, hobby i výkonnostní jezdce připravili seriál hned 3 závodů. První zastávkou In-line festivalu byl v sobotu 25. 4. Hradec Králové.

Přestože organizátoři chtěli oslovit především hobby jezdce, do Hradce se sjeli spíše „profíci“. Více než sto závodníků (122 startujících ve všech kategoriích, z nichž někteří se postavili na start více závodů) kroužilo po 300 m dlouhém okruhu okolo královéhradecké prodejny Gigasportu na tratích od 50 m pro nejmenší do 4 let až po 9 km kategorie „Elite“. Na první ročník velmi pěkná účast, srovnatelná s méně vydařenými závody některých velkých seriálů.

Hladká organizace a pěkné počasí (vloni v Hradci téměř celý den pršelo) a doprovodný program byly základem příjemně prožitého sportovního dne, kde nebyla nouze o bojovné sportovní zápolení. A nejen v dětských kategoriích, kde malí závodníci odevzdávali své maximum.

Velmi rychlý závod se jel v kategorii „Elite“ na 9000 m, kde vedoucí skupinka „nadělila“ těm pomalejším několik kol. Mezi ženami zvítězila Kamila Nováková, před Karolínou Novákovou (obě v dresu ISC Praha), třetí pak skončila Veronika Poustková (Black Ice).

Tomáš Ptáčník (Powerslide Team) pak zvítězil před Adamem Adltem (—) a Petrem Lochmanem (který pro letošek změnil „stáj“ a závodí v barvách Worker SSCO Teamu).

zdroj: Magazinline