Helmy trochu jinak

O tom, že helma je pro bruslaře základním bezpečnostním prvkem, jsme psali už víckrát. Přesto se na našich stezkách prohání bez helem určitě tak 98 % bruslařů. Přinejmenším u dětí by ale mělo platit to samé co na kole – bez helmy prostě na brusle dítě nesmí. Každý lékař by vám ale potvrdil, že nosit helmu na brusle by měla prostě být povinnost, protože pravděpodobnost pádu na hlavu – a to navíc ještě na její zadní část – je veliká. Stačí jen malá nerovnost, zaváhání, nájezd na obrubník, ale třeba i nenadálý dotyk jiného bruslaře – a pád na záda je hned.

Přesto je helma zatím na hlavách bruslařů na našich stezkách k vidění jen sporadicky. Je možné, že níže uvedené modely by mohly zaujmout i ty, kterým se zdá, že v helmách prostě nejsou in. V těchle modelech by ale mohli docela zaujmout.

1 komentář: „Helmy trochu jinak“

  1. Ahoj, díky za tvůj komentář k těmto „hodinkám“. Koupil jsem je, ale bohužel funkce, kvůli které jsem to hlavně udělal, ta nefunguje. V poč.programu mi nejde prohlídnout trasu, kterou jsem ušel (uběhl), ani žádnou naplánovat a přenést do hodinek. Program z dodané kartičky je prima, ale neumím do toho nahrát data z hodinek, protože mají jiný formát, než program podporuje. Můžeš mi nějak poradit? Díky moc. Luk

Napsat komentář