Patria Direct Inline končí!

Je to tak! Jeden z nejpopulárnějších závodů v srdci Šumavy se odebral do Vltavského mrtvého luhu. Závod, který byl značným zpestřením na naší in-line scéně a byl velmi oblíben širokou (a nejen závodní) veřejností je definitivně zrušen.

Důvodem byla pravděpodobně neochota spolupráce hlavního sponzora, pořadatelů a obce Kvilda. Je to veliká škoda, protože podobný závod se u nás nekoná. Byl jedinečný jak svým umístěním, tak i přátelskou, takřka rodinnou, atmosférou. Navíc různé detaily (jako například dřevěné medaile tvaru kolečka) přispívaly k obecně velmi dobré pověsti celé akce.

Bohužel.

Určitou slabou náplastí je „přesunutí“ závodu na jednu z nejoblíbenějších stezek v republice, Nová Pec – Stožec. Nově se tedy jmenuje Stožecká brusle 2009. Pokusný nultý ročník dopadl loni i s nepřízní počasí dobře, avšak množství kolejí a sjezd za Novou Pecí dělá tento závod méně bezpečným.

Změnil se také datum závodu. Nový závod se koná 16.8.! Jediné co zůstalo při starém je začlenění do seriálu O2 inline cup.

Uvidíme tedy, jak tento závod dopadne a samozřejmě vás budeme informovat. Doufejme, že obstojí. Po stránce bezpečnostní, organizační (plánován je přesun vlaky a víme jak je to s ČD) a hlavně, kolik bruslařů bude mít v novém datu čas.

Napsat komentář