X-Race Berlín

V neděli 22. srpna se v Berlíně konal 9. ročník závodu mezi Vítězným sloupem (Siegessäule) a Braniborskou branou, Tradiční součást německého poháru German Inline Cup byla i letos silně obsazena.

21 km dlouhá trať se zdá být jen málo problematická, ale pouze ten, kdo tenhle závod absolvoval (jeden okruh měří 4 km, jede se tedy celkem 5x) ví, že zdání klame. ideální není ani povrch, ale většinou ani vítr, který se tu pěkně točí. Přesto si tenhle závod vybudoval již prestiž a místo v nabitém kalendáři nejlepších evropských závodníků. Ani letos tomu nebylo jinak.

Mezi muži se rozhodovalo ve třetím z pěti kol, kdy nastoupila čtveřice silných závodníků (Guyader, Bastidas, Doehring a Widmer), každý z jiného top týmu. Tím bylo rozhodnuto, vedoucí týmů byli spokojeni a čekalo se, jak si to rozdají v cíli. Ve finiši byl nejrychlejší Yan Guyader (Powerslide Metter World) v čase 31:50.

Z českých zástupců dojel na 26. místě Matěj Krupka (BZK Praha (33:34), Jakub Makalouš (Bootcamps) na 36. místě, Petr Lochman (O.B.S.F.T. magic) na místě 67. (12. v kategorii AK-30).

Také ženský peloton byl silně obsazen několika mistryněmi Evropy a světa.  Jak již bývá zvykem, ženy dojely ve větším balíku až do cíle (celkem 19 závodnic), a rozdaly si to až ve finiši. V něm byla podle předpokladů nejsilnější Sabina Berg před svými týmovými kolegyněmi Caecilií Baenou a Katharinou Rumpus (všechny Powerslide Matter World) – čas 38:02.

Z našich závodnic si vedla nejlépe Karolína Nováková (ISC Gigasport Praha), která dojela na pěkném 22. místě v čase 40:27. O tři místa za ní skončila její sestra Kamila Nováková.

Kompletní výsledky zde.

1 komentář: „X-Race Berlín“

Napsat komentář