LifeInLine České Budějovice 2009

V Českých Budějovicích při dalším zastavení Nestlé LifeInLine Tour byla zima, ale nepršelo. Hlavní závod na kvalitní trati na Výstavišti režíroval opět tým ILA Rollerblade Speedodrom, půlmaratón vyhráli Kateřina Novotná a Milan Križan. Celkem závodilo 360 bruslařů.

Do půlmaratonu nastoupilo pod šedivou oblohou 102 jezdců ze sedmi zemí a od úvodních kilometrů bylo zřejmé, který klub nejlépe ovládá týmovou taktiku: ILA Rollerblade Speedodrom.  Na okruhu 1250 m dlouhém se jelo na 18 kol a už v 8. dějství odskočila tříčlenná skupina ve složení Krupka, Grandgirard (oba ILA Rollerblade Speedodrom) a Suchý (BZK Slavia Praha). Získala náskok šesti sekund na silnou 22člennou skupinu, ale do 10. okruhu už vjížděl sólově další člen Speedodromu Križan s náskokem 7 sekund. „Opět to byla nahodilá taktika, zkoušeli jsme nastupovat a testovali soupeře. Když to vypadalo nadějně, vzal jsem za to a tým pracoval pro mě,“ uvedl Milan Križan, který dva okruhy před cílem už náskok zvýšil na luxusních 34 sekund.

Za ním to ve skupině vřelo, ale Križan dojel do cíle zcela osamocen. Ve spurtu skupiny předvedl sprinterské kvality jeho týmový kolega Grandgirard, třetí dojel Suchý. „Je to super výsledek. Když Milan odjel, kontrolovali jsme nástupy soupeřů,“ konstatoval Mathieu Grandgirard.

Závod žen pro sebe získala Kateřina Novotná, v absolutním pořadí na 11. místě. „Byl to můj první půlmaratón na in-line bruslích v sezoně, jelo se mi nádherně, hlavně ve druhé polovině závodu, kdy jsem se rozjela. Kluci ve skupině mohli jet rychleji, ale dost taktizovali. Až v posledních dvou okruzích se aktivita zvýšila, všichni se snažili získat výhodnou pozici před spurtem,“ uvedla Kateřina Novotná, která přijede i na závod Světového poháru do Ostravy. Chystá se tam i kompletní tým ILA Rollerblade Speedodrom a premiéru v SP si odbyde Milan Križan. „Mám za sebou starty na mistrovství světa i Evropy, ale Světový poháru pojedu poprvé. Těším se.“

Výsledky Českého poháru v Půlmaratonu v Českých Budějovicích

Muži: 1. Milan Križan (Slovensko) 34:35, 2. Mathieu Grandgirard (Francie, oba ILA Rollerblade Speedodrom) -21 s, 3. Ondřej Suchý (BZK Slavia Praha) -22 s.

Ženy:  1. Kateřina Novotná (ČR, BZK Benátky nad Jizerou) 35:00, 2. Renáta Karabová (Slovensko, Skating Club Košice) -2:31, 3. Kamila Nováková (ČR, Gigasport ISC Team) -2:31.

zdroj: lifeinline.cz

Babča praví Byly to věru podařené pretěky, jak by řekla jedna z mých slovenských babiček. Mezinárodní účast, počasí kupodivu také vyšlo a fajn atmosféra. Škoda jen, že ta časomíra pořád tak kolabuje. Jednoho by z ní trefil šlak. Snad alespoň na WICu to vše klapne. A ještě pro nás, co nosíme alespoň po dioprii na každém oku – udělejte něco s tou tabulí, já málem jela o kolo navíc! Teď jsem jen zvědavá, jak to bude s mou výkonnostní třídou. Snad budu mít alespoň III.