O2 Inline Cup Opava – tisková zpráva

(TISKOVÁ ZPRÁVA) Shrnutí závodu ze série O2 Inline Cup, který se konal v Opavě. který byl současně i akademickým mistrovstvím na in-line.

Opava, 6. června 2009

Tituly pro Akademické mistry republiky do Plzně a Ostravy. Renáta Karabová opět nenašla přemožitelku. 

  • Třetí závody letošního O2 InLine CUPu 2009 v opavských Městských sadech neovlivnilo počasí a na starty závodů se přihlásilo celkem 316 bruslařů.
  • Univerzitními mistry ČR v inline bruslení jsou pro rok 2009 Roman Fišnar a Eva Šodková.
  • Nejmladší bruslaři oslavili svůj svátek Dne dětí i závody na 1, 2 a 4 kilometry.

 

O2 InLine CUP 2009 se přesunul z moravských Napajedel trochu severněji, do Opavy, aby zde v sobotu

6. června 2009 uskutečnil třetí závody letošní série. A ačkoliv to celý den vypadalo, že bude pršet a ani teplota neodpovídala červnovému termínu, bruslaře nic neodradilo a na startu všech šesti závodů se sešlo více než 300 závodníků.

V hlavním závodě na 21 kilometrů (závod Českomoravského poháru v inline bruslení) zvítězila již potřetí v tomto roce Slovenka Renáta Karabová, 22letá členka týmu Skating Club Košice. Mezi muži byl tentokrát nejrychlejší Matěj Krupka, ILA Rollerblade. Aktuální vítěz průběžného pořadí a zároveň domácí Vojtěch Drastich (Sportovnikurzy.cz) nestačil na Krupku a dojel na druhém místě se ztrátou 21,3 sekundy. To však nijak neohrozí jeho vedoucí pozici průběžného pořadí.

Hlavní závod dne na 21 kilometrů byl zároveň i závodem Akademického mistrovství ČR. Mistry pro rok 2009 se stala dvojice Eva Šodková (Západočeská univerzita Plzeň) a Roman Fišnar (Technická univerzita Ostrava).

„Opava opět nezklamala a vzhledem k nepřejícímu počasí dorazilo poměrně dost bruslařů. Věřím, že si všichni dnešní den užili a díky škole bruslení a brzdění jsme získali další sportovce. I když v Opavě bruslí snad každý obyvatel“, shrnul s úsměvem sobotní akci ředitel pořádající agentury Martin Dvořák.

Do Opavy na svůj druhý start v sérii O2 InLine CUP 2009 dorazila seriálová herečka Šárka Ullrichová, (seriál TV NOVA Ulice) a tentokrát se jí nedařilo: „Závod jsem bohužel ze zdravotních důvodů nedokončila. Ale za 14 dnů v Praze ve Stromovce určitě jedu“, prohlásila odhodlaně po závodě Šárka alias seriálová Zuzana.

O2 InLine CUP 2009 po 14 denní přestávce pokračuje v sobotu 20.6.2009 v pražské Stromovce, kde je kromě klasických délek (v rozmezí 1-21 km) připraven i bruslařský maraton na 42 kilometrů.

Další informace najdou zájemci na www.o2inlinecup.cz.Napsat komentář