Guarne News I.

Novinky na MS v Guarne:

Nové rekordy na 300m!

Překonán rekord na 300m v kategorii žen. Postarala se o to Jercy Puello(COL). Nový rekord má hodnotu 25.838 s.

Zároveň byl překonán i rekord v mužské kategorii.  Aktuální hodnota je 24.243 s. Tohoto času dosáhl William Bowen (USA).

Přerušeno bylo finále na 300m mužů. Přičinou byla mokrá dráha. Přerušení přišlo po odjetí 3/4 startovního pole. Opakovat se bude celý závod.

1.den mistrovství světa = kolumbijská smršť

Jediná, mnoha českým bruslařům již známá, italská bruslařka Simona di Eugenio dokázala vybojovat titul mistryně světa na úkor Kolumbijců. Ti ovládli všech zbylých sedm závodů prvního dne programu a do šampionátu vstoupili více než úspěšně.

Na 300 m TT (jednotlivec proti času) nedali Kolumbijci nikomu šanci a ve všech kategoriích brali zlato. A to povětšinou s náskokem kolem 0,2 s, což na . Seniorka  Jercy Puello stanovila v rozjížďkách nový světový rekord – 25,838 s, který sice ve finále nepřekonala, ale vítězství si vzít nenechala. Nechala za sebou Mistryni Evropy Eriku Zanetti a Venezuelanku Sandru Buelvas.

Smutněji však dopadl Američan William Bowen, který taktéž překonal světový rekord během rozjížděk (24,243 s), ale ve finále jej překonali hned dva závodníci – Joey Mantia (USA – 2. místo) a Andres Muňoz (COL), který posunul světový rekord zase o hodně níž – 24,009s. V juniorech i juniorkách bodovali dokonce oba kolumbijští závodníci (na MS smějí jet jeden závod maximálně dva závodníci z jedné země), a to jak to jen jde nejlépe, na prvním i druhém místě. V juniorkách vyhrála Yesenia Escobar (26,393 s) a v juniorech Juan Camilo Perez (24,378 s).

Na programu byly i vytrvalecké tratě a to 10 km bodovací/vyřazovací pro seniorské kategorie a 15km čistě vyřazovací pro juniory. Netradičním úspěchem Evropy a Asie skončil závod na 10 km žen, kde vyhrála Italka Simona di Eugenio s 15 body, druhá skončila Japonka Nachi Shinozuka s 9 body a na třetím místě Holanďanka Anniek ter Haar se 7 body.

U seniorů už byl závod zase pod kolumbijskou taktovkou a se sedmibodovým náskokem (23 bodů) si dojel pro vítězství třicetiletý Diego Rosero. Dokázal porazit i několikanásobného evropského šampiona Barta Swingse (16 bodů). Na třetím místě se umístil Novozélanďan Peter Michael (11 bodů).

Obě kolumbijské juniorské vytrvalkyně (1. místo Paola Serrano, 2. místo Natalia Giraldo) dokázaly v e vyřazovačkce konkurovat svým reprezentačním sprinterským kolegyním a obsadily dvě nejvyšší příčky. Za nimi se v cíli zatřpytila první německá medaile na letošním MS v podání Kathariny Rumpus.

V juniorské kategorii mužů se letošní první medaile dočkala i Korea, když závodníka Min Yong Parka porazil jen domácí závodník Boris Peňa. Na třetím místě dojel Američan Mario Vaencia. Ze závodníků nám známějším je třeba zmínit výborné 13. Místo Benceho Dékányho z Maďarska.

Po prvním dni má tedy Kolumbie na svém účtu již 7 zlatých medailí a ukázala tak, že ne neoprávněně je in-line bruslení v Kolumbii národním sportem.

Výsledky

Bodovací závod na 10 km vyhrál Diego Rosero (COL). Ženský závod nejlépe zvládla Simona Di Eugenio (ITA)

Kompletní výsledky prvního dne zde.

Vyřazovací závod juniorů na 15km –  muži a ženy.

Bodovací závod na 10km – muži a ženy.

Juniorský závod na 300m – muži a ženy.

Závod na 300m ženy.

Fotografie

http://www.patincarrera.com/guarne2010/live/fotos_es.html

Napsat komentář