Inlinový maratón tuto sobotu ve Stromovce

(TISKOVÁ ZPRÁVA; Praha, 16. června 2009) 

·       Jediný maraton na inline bruslích v rámci letošního O2 InLine CUPu 2009 proběhne tuto sobotu 20. 6. 2009 v pražské Stromovce.

·       Neporazitelná Renáta Karabová a Vojtěch Drastich zaujímají po prvních třech závodech vedoucí pozice průběžného pořadí Českomoravského poháru v inline bruslení.

·       Na startu závodů se objeví opětovně Viktor Ujčík i Šárka Ullrichová, Jan Révai zopakuje po roce svou pražskou účast v seriálu.

 

O2 InLine CUP 2009 po dvoutýdenní pauze odehraje svůj čtvrtý závod v pražské Stromovce. A kromě speed bruslení bude k vidění i bruslařský freestyle v podání Lenky Buchcárové, jediné freestyle rozhodčí v ČR, a sportovní aerobic Táni Bednářové, Miss Areobic 2008.

 

Jako na každém závodu O2 InLine CUP dostanou šanci i bruslaři-amatéři. Maminky a tatínkové s kočárky odstartují sportovní den půl hodiny po desáté hodině. Za nimi přijdou na řadu děti všech věkových kategorií. Odpoledne bude patřit seniorským kategoriím, které vyvrcholí v 15.00 hodin startem Pražského inline maratonu na 42 km.

„Maraton zvládne bruslař, který vydrží bruslit asi dvě hodinky v kuse. Ti nejlepší jej jezdí v čase okolo jedna hodina deset až dvacet minut,“ říká ředitel Českomoravského poháru v inline bruslení Víťa Žalud.

Organizátoři nezapomněli i na příchozí veřejnost, která bruslí, ale nehodlá startovat. Na celých šedesát minut uzavřou 1,7 kilometrový okruh pro volnou jízdu. A kde jinde si můžete vychutnat bruslení bez strachu se střetu s pobíhajícím psem nebo dítětem v kočárku?

Stejně jako na ostatních závodech nabízíme všem zájemcům naši školu brzdění, která se setkává s velkým úspěchem, a testování bruslí. Navíc ve Stromovce budeme volit Miss Stromovka na kolečkách“, láká na doplňkový program sobotního závodu šéf pořádající agentury Martin Dvořák.

Diváci televizních seriálů se budou moci setkat se svými hrdiny, pro které je bruslení součást sportovního života. Z „novácké Ulice“ dobruslí na start závodu pro příchozí v délce 7 km seriálová herečka Šárka Ullrichová, (seriál TV NOVA Ulice). Vedle ní na startovní čáře stane i Jan Révai (seriál TV Prima, Velmi křehké vztahy), který si po roce zopakuje inlinový závod.

Pro hokejového útočníka a několikanásobného Mistra světa Viktora Ujčíka bude účast v rámci O2 InLine CUP repete po závodech v Napajedlích.

Zajímavostí pražského závodu je cena pro vítěze Pražského maratonu (první žena, první muž) – skleněná soška od mistra skláře Jiřího Pačínka, žáka Bořka Šípka a světově známého a uznávaného umělce.

Další informace najdou zájemci na www.o2inlinecup.cz.


Napsat komentář