O2 Inline Cup Praha – první maraton

(TISKOVÁ ZPRÁVA)

Praha, 21. června 2009

Nejrychlejšími maratonci se stali Eva Šodková a Vojtěch Drastich.

·       Vítězi jediného maratonu na inline bruslích v rámci letošního O2 InLine CUPu 2009 se v sobotu 20. června 2009 stali EvaŠodková (Inlajn.cz) a Vojtěch Drastich (Sportovní kurzy.cz).

·       První žena průběžného pořadí Renáta Karabová tentokrát závody vynechala díky startu ve Světovém poháru v Curychu.

·       V závodě na 6.800 m porazila Šárka Ullrichová ze seriálu Ulice (TV Nova) svého konkurenta z VKV (TV Prima) Jana Révaie o jednu vteřinu. 

Pražský inline maraton, čtvrtý závod seriálu O2 InLine CUP 2009, se letos přestěhoval z Podolí do Stromovky. A podle závodníků i organizátorů to byla dobrá volba. „Vloni jsme museli zastavovat závod kvůli křížení závodní tratě s tramvajemi. Tento problémem letos odpadnul. Pro naše závodníky je důležitá bezpečnost. A navíc Stromovka je nádherné místo,“ zhodnotil rozhodnutí ředitel pořádající agentury Martin Dvořák.

Na startu celkem 6 závodů stanuli bruslaři všech věkových kategorií – od dětí v kočárcích s rodiči až po seniory, kteří otestovali své schopnosti v nejdelší trati seriálu – maratonských 42 km. Nejrychlejšími muži byli od počátku týmoví kolegové Vojtěch Drastich a  Michal Pěčonka (oba Sportovní kurzy.cz), které v cíli dělil čas pouhých 1,6 vteřiny (Drastich vyhrál s celkovým časem 1:26:02,3).

V ženské kategorii se díky neúčasti favoritky Renáty Karabové otevřel prostor pro Akademickou mistryni pro rok 2009 Evu Šodkovou (Inlajn.cz), která se od začátku maratonu držela na první pozici a tu potvrdila i projetím cílové roviny s časem 1:32:41.1 před Martinou Žáčkovou (Sportovní kurzy.cz)

V závodu příchozích na 6.800 m podali obdivuhodné sportovní výkony seriáloví herci Šárka Ullrichová a Honza Révai, kteří do cíle vjížděli v těsném závěsu a zcela podle společenských pravidel – žena na prvním místě. O celých 10 minut je předhonil na stejné trati několikanásobný mistr světa a hokejový útočník Viktor Ujčík, pro kterého je inlinové bruslení příjemné zpestření letní přípravy pro nadcházející hokejovou sezónu.

Diváci i závodníci mohli během závodního odpoledne shlédnout ještě další mistry svého oboru – v několikaminutové exhibici vystoupila Miss aerobic 2008 a Mistryně světa ve fitness aerobiku 2007 Táňa Bednářová.

S obdivem a zájmem nejen přítomných mužů se také setkalo vystoupení Lenky Buchcárové, Mistryně Evropy ve freestyle slalomu a doposud jediné freestyle rozhodčí mezinárodní inline federace v ČR, s jejím freestyle týmem.

 

Seriál závodů O2 InLine CUP 2009 závodem ve Stromovce uzavírá svou letošní první půlku akcí. Po prázdninové pauze pokračuje v polovině srpna na Šumavě závodem Nová Pec-Stožec.

Další informace, fotky a výsledky na www.o2inlinecup.cz.

Napsat komentář