Novinky ze zákulisí

Je po sezóně, ale pro závodníky a především pro manažery týmů nastává období ryze pracovní. Jednání o složení týmů na rok 2011 jsou v plném proudu. Nás může těšit, že „scouti“ opět začínají lovit i v ČR.

Z domácího rybníku

Po roce se opět do zahraničního týmu vrací český reprezentant – letošní dráhový mistr republiky a vicemistr v maratonu a na silnici a vítěz Českého poháru Matěj Krupka. Tentokrát však jeho angažmá nevede na jih od našich hranic (v letech 2008-2009 byl členem týmu Rollerbalde Speedodrom z Rakouska), ale na opačnou stranu.

Pro rok 2011 si ho do svých řad povolal Team Speedlager.de. Tým z Hamburku, který letos skončil v německém poháru German Inline Cup na celkovém 2. místě. Tým Speedlager.de se rozhodl pro sezónu 2011 omladit své řady, a tak se náš závodník sejde v týmu s německou nástupnickou generací. Tým bude mít ve svých řadách kromě dvou zkušených závodníků čtyři mladíky:  Tobiase Hechta, Stefana Rumpuse, Tima Gegnera a Matěje Krupku. Všichni čtyři už mají na svém kontě nejeden úspěch na domácích mistrovstvích – většina z nich jsou mistry svých zemích v juniorských a někteří již i v seniorských kategoriích. Matěje tedy budeme v příštím roce vídat i na domácích závodech v čistě bílém dresu s černým nápisem Speedlager.de.

S největší pravděpodobností zůstává členem dalšího německého týmu i Petr Lochman. Ten by měl i v roce 2011 nastupovat za tým O.B.F.S.T. magic. Letos se stal Petr týmovou jedničkou O.B.S.F.T., takže se zdá, že o jeho služby bude zájem i nadále.

První zahraniční informace pro novou sezonu

Po dvou letech absence ve francouzském národním týmu podepsal Yan Guyader novou smlouvu o reprezentaci na rok 2011. Jak na svém blogu píše, po dva roky nebylo možné se dohodnout se šéfy francouzské reprezentace, protože nešlo sladit kalendář závodů, který měl předepsaný od svého sponzora Powerslide s potřebami francouzské reprezentace. Jak se zdá, k dohodě nakonec došlo, a tak se máme v příštím roce na co těšit. Yan Guyader by rozhodně na mistrovství Evropy a světa 2011 neměl chybět. Jak však sám v rozhovoru přiznal, uvažuje v roce 2012 o konci závodní kariéry.

Další novinkou ze závodních stájí je angažmá výborného německého závodníka Pascala Ramaliho do jednoho v současnosti z nejsilnějších týmů v Evropě – CadoMotus World team 2011.  Ramali tak opouští silný tým Powerslide phuzion team, se kterým vloni vyhrál German Inline cup právě před týmem Speedlager.de. Hvězdou CadoMotus World team nebude v roce 2011 opět nikdo jiný než Belgičan Bart Swings – několikanásobný mistr Evropy a letošní mistr světa.

Třetí njelepší německý tým BONT aréna Geisingen team opouští Diego Rosero, který ohlásil konec závodní kariéry. Tým by měl jezdit ve složení Reyon Kay, Nayib Tobon, Victor Wilking a DJ Nation. O dalším členovi ještě není rozhodnuto.

1 komentář: „Novinky ze zákulisí“

Napsat komentář