Krátké zamyšlení po polovině sezony

Lifeinline tour patřil v úvodu týmu ILA Rollerblade Speedodrom a Milanu Križanovi, který jak se ukázalo není už ten co čeká do posledních metrů na závěrečný spurt, ale čím dál častěji rozhoduje za pomoci svých týmových kolegů závod únikem. Ondrovi Suchému patřila Praha a Brno a výborným výkonem se blýskl na WIC v Ostravě, kde na sebe upoutal jistě pozornost nejednoho týmu jezdící WIC. Třeba se po Matějovi Krupkovi brzy dočkáme dalšího zahraničního angažmá do profi týmu pro čekého jezdce.
Už v Ostravě a naplno v Brně o sobě dal vědět další český elitní jezdec Filip Adlt. Na první pozici sice letos zatím vyčkává, ale jeho čas určitě teprve naplno přijde v některém možná z mistrovských závodů. Připomeňme, že právě Filip bude ten, který bude 13.9. v Plzni obhajovat titul mistra republiky v půlmaratonu. Když už jsme u titulů mistra republiky, nerad bych zapoměl na stále skvěle jezdícího Matěje Krupku. Hlavně v zahraničních závodech už Matěj letos podal nejeden kvalitní výkon. I Matěj má letos před sebou obrovskou výzvu. Pokud se mu podaří v Brně 15.8. obhájit titul mistra republiky na maratonské trati, získal by tak unikátní zlatý triple.

První mistry republiky už známe z krátké dráhy z Benátek si titul pro rok 2009 odnášejí Katka Novotná a Ondřej Suchý (oba obhájíli své tituly). V mužích na druhém místě Matěj Krupka . A na třetím místě vystřídal Petra Hargaše Filip Adlt. Velká , velká škoda že Česko zřejmě přišlo o svého nejlepší jezdce Petra Hargaše. Otázka a zároveň přání je v tomto případě jediné. Vrátí se Petr?!

 
V O2 Inline Cupu, který zatím nedosahuje přeci jen 100% elitní účasti obsazuje průběžnou první pozici v seriálu další český elitní jezdec Vojta Drastich. Vojta je spíše specialista na silniční závody, na dráze jsme zatím tohoto borce startovat neviděli. V O2cupu si letos výborně vede Tomáš Ptáčník (stejně tak na LIL), Lukáš Trnavský a další.

Tým, který řekl bych je letos hodně vidět je tým Sportovníkurzy.cz. Jak už svou velmi početnou členskou základnou, tak obsazením ,řekl bych na všech výkonostních postech. Od elity po hobby jezdce. Lídr tohoto týmu je už zmiňovaný Vojta Drastich.

Rád bych na závěr ještě uvedl pár jmen, která mě letos na různých závodech zaujala. Jsou to jména ať už známých ostřílených borců a nebo pro širší inline veřejnost jména nová. Marek Krejčík, Jan Stodola, Aleš Gorecki, Jan Choma, Michal Pečonka, Jakub Apeltauer, Filip Svoboda, Márkéta Žďárková, Jan Kramář.

A úplně na závěr jedno slovo které to zatím celé vystihuje – ZRYCHLUJE SE

Pavel Zajpt

Napsat komentář