Gigasport ISC Team v Berlíně

Ahoj bruslaři,

V sobotu se minivýprava našeho týmu zůčastnila stále populárnějšího večerního závodu na 10 km v centru Berlína. Letos se na start postavilo již cca 700 bruslařek a bruslařů. Reportáž na stránkách pořadatele: http://www.scc-events.com/news/news005560.html

Naše výprava byla sice malá počtem, ale předvedeným výkonem určitě ne. Kamča si totiž ve spurtu vybojovala celkové skvělé třetí místo. Před Kamilou dojely do cíle pouze vítězná Katja Ulbrich (loňská mistryně Německa v maratonu) a její týmová kolegyně a domácí berlínská závodnice Jakobine Wolf, kterým se díky obětavé práci jejich další tří týmových kolegyň na čele závodu nakonec podařil trhák. Mladší ze sester Novákových Karolína si dojela pro pěkné celkové desáté místo a v kategorii juniorek byla nejlepší. Výkon Kamily potěšil i vzhledem k právě probíhajícímu Mistrovství Evropy v Belgickém Ostende, na které byla nominována do závěrečného maratonu, který se jede v sobotu 8.8. Kategorie žen startuje v 15.00 hod. V sobotu tedy budeme Kamile všichni držet palce.

No a samozřejmě se ještě musím zmínit, že ani já s Petrem jsme se v nabité mužské konkurenci úplně neztratili. Závod se tentokrát o něco lépe povedl mně a do cíle jsem dorazil za 15:55 na celkovém 52. místě a 8. v AK40. Petr to dal za 16:23 na celkovém 61. místě a 11. v AK40.