Stožecká brusle – pozvánka

V neděli 16.8.2009 pořádá Ski klub Šumava ve spolupráci s obcí Stožec závod na bruslích pro celou rodinu – Stožecká brusle. Závod, který je součástí Českomoravského poháru v inline bruslení O2InlineCup, se koná na oblíbené Vltavské cyklostezce Nová Pec – Stožec. Centrem závodu je obec Stožec. Připraveny jsou trasy 16, 8, 3, a 1 km. Závod je specifický tím, že se nestartuje hromadně, jak je zvykem na běžných závodech, ale intervalově. Prostě taková časovka na bruslích. Každý tedy pojede sám za sebe, nebude se moci vyvážet a schovávat za ostatní závodníky.

Prezence bude probíhat od 8.00 v budově OÚ Stožec. Vlastní program začíná v 10:00 vyřazovacím závodem na koloběžkách. Poté zvláštní vlak rozveze závodníky na start do Černého Kříže, Pěkné a Nové Pece. Účastníci závodu obdrží specielně k této akci vydané jízdenky.

V hlavní kategorii mužů i žen jsou vypsány finanční ceny 1500 – 1000 – 500 Kč a současně se nejrychlejší muž a žena na této trase mohou těšit na pohár a speciální finanční prémii od starostky obce Stožec. Vypsán je i závod kočárků, takže na své si přijdou i bruslící maminky nebo tatínkové se svými ratolestmi. Závod na 16 km má svou vlastní kategorii i pro vyznavače nordic blading – tzn. bruslaři s holemi a očekávána je i hojná účast závodníků na kolečkových lyžích.

Závodníci se mohou dále těšit na ceny od firem Gigasport, K2 a místních restaurací a penzionů. Ve hře tedy bude nejen sportovní vybavení, ale i víkendové pobyty ve Stožci a poukázky na stravování v místních restauracích. Ceny jsou tedy velmi lákavé!

Celý závod můžete absolvovat na bruslích, které vám ZDARMA zapůjčí firma K2. Zapotřebí jsou pouze 2 doklady totožnosti.

Bohatý je rovněž doprovodný program. Pro děti je připravena nafukovací skluzavka, trampolína, nejeden dospělý jistě neodolá a vyzkouší laserovou pušku. Připraven je i stánek (spíš stan) s občerstvením.

Další podrobnosti a aktuální zprávy najdete na www.inline.skisumava.cz

Napsat komentář