Otrokovický pohár zase o krůček vpřed

Netrpělivě už čekáme na termíny závodů na letošní sezónu. Pořadatelé Otrokovického inline poháru nás trošku napínali, protože termínovka už se povážlivě plnila dlouho předem, ale před pár dny se na stránkách pořadatelského klubu objevily propozice i předběžné termíny (21. 5., 25. 6. a 20. 8.).

OIP bude letos slavit první jubileum – 5. ročník. Historické obrázky si můžete prohlédnout v klubové galerii.  Nějak to všechno letí. Z malého regionálního seriálku se stal uznávaný a velmi dobře hodnocený seriál závodů na silnici. Přispělo k tomu jistě velmi kvalitní zázemí v podobě perfektního oválu, na němž by se daly pořádat i velké zahraniční akce.

Ke vzrůstající oblibě OIP však stejnou měrou přispívá i skvělá práce organizátorů, kteří bez stresů a zdánlivě lehce dokázali na svých závodech vykouzlit příjemnou domácí atmosféru s profesionálním sportovním přístupem. Každým rokem se OIP posouvá ve svých propozicích o stupínek výš. Nejde o velké kroky, je vidět, že organizátoři přesně odhadnou své síly.

Prozatímním vrcholem OIP se stalo pořádání loňského MČR na silnici (závody na uzavřené dráze o délce nad 250 m). Vše perfektně připraveno, obsazení všemi nejlepšími českými závodníky, jako jediní v loňské sezóně přilákali na start i Martinu Sáblíkovou a její tým.

Čekalo se, že se OIP letos vrátí do zajetých propozic, že si trochu po loňsku oddechne. Ale to by nebyli pořadatelé OIP, aby nás zase něčím nepřekvapili. Tou letošní horkou novinkou je zařazení závodu pro vozíčkáře neboli handbikery. Neví se, jaký ohlas to mezi nimi bude mít, ale už to, že takový závod na dráze tu konečně existuje, je velkým krokem kupředu. V ČR se takové propojení inline a handbiků zatím podařilo pouze na dlouhých silničních závodech (Louny a Brno), na dráze jde o opravdovou novinku. Možná maličkost, ale po organizační stránce jistě zase mnohem náročnější.

Vždycky se na novinky v OIP těším. Jde o seriál, který se nikam nedere, jen si tak žije a roste svým tempem. A tak zatímco ostatní závody v delším časovém horizontu povětšinou jen kopírují zavedené modely, tak OIP nabízí vždy o malinký krůček něco navíc. A to ho dělá stále přitažlivějším. Není daleko doba, kdy ho objeví i další zahraniční závodníci. Jestli bych si dovedla představit zastávku nového Evropského poháru někde v ČR, pak myslím, že Otrokovice jsou tomu nejblíže.

OIP zveřejnil tedy své termíny. Tady je snad jediné malé postesknutí: kolize s významnými závody je ve dvou ze tří termínu závažná, samozřejmě se to ale týká pouze těch, kteří míří do vyšších výkonnostních sfér. To se nedá nic dělat, termínů je málo a já jen doufám, že se alespoň na jeden závod OIP letos podívám. Bez toho by pro mne byla inline sezóna určitě chudší.

Napsat komentář