3.inline Běchovice 2009

MČR seniorů,juniorů a kadetů na „silnici“

V neděli 16.8.2009 den po brněnském MČR v maratonu, se na in-line dráze sportovního areálu Na Korunce v Praze 9 – Běchovicích II. uskutečnilo Mistrovství ČR kadetů,juniorů a seniorů na „silnici“ , takřka ideální slunečné počasí s minimálním větrem pomohlo všem závodníkům dosáhnout velmi dobrých časů. Závodu se zúčastnily týmy z celé ČR od nejmenších narozených v r.2005 až po kategorii AK 50 + .

Účastníci absolvovali tzv. trojboj, sprint na tratích v délce dle kategorie od 200 m do 500 m poté střední tratě 333 m – 1500 m a na závěr bodovací závod v délce až 5000 m.

Maraton téměř 50 závodů byl zahájen podle časového plánu v 11,00 hod sprinty na 200 m, kde nejlepšího času dosáhl Matěj Krupka /BZK Praha/ s časem : 19,92 s. a společně s juniorem Matějem Pravdou /Novis team/ byli jediní, kterým se podařilo pokořit na této trati 20 s.hranici , v ženách byla nejlepší Kateřina Novotná /KSB Benátky/s časem 21,66 s. Na středních tratích /1500 m/ postupně poodjel všem soupeřům Matěj Krupka /BZK Praha/ a zvítězil jednoznačně v čase 2,16,81 v ženách zvítězila opět Kateřina Novotná /KSB Benátky/ s časem 2,54,69. V závěrečném bodovacím závodě na 5000 m pro muže a 3000m pro ženy si své vítězství již nenechal vzít ani jeden z favoritů Matěj získal 15 bodů a Kateřina během závodu nasbírala celkově 5 bodů a oba jmenovaní potvrdili zisk titulu mistr ČR.

Konečné pořadí po třech disciplínách , tak v jednotlivých kategoriích dopadlo následovně a mistry ČR se stali vítězové kategorií /muži,ženy,junioři,juniorky,kadeti a kadetky/:

Muži : 1.Matěj Krupka /BZK Praha/ , 2.Filip Adlt/TJB Žďár nad Sázavou/, 3.Jakub Apeltauer/BZK/
Ženy: 1. Kateřina Novotná/KSB Benátky/,2.Kamila Nováková/GIGA ICS team/
Junioři : 1. Matěj Pravda/Novis team/,2.Adam Adlt , 3.Filip Svoboda oba /TJB Žďár nad Sáazavou/
Juniorky : 1.Nicol Hlůšková/Worker SSCO Team/,2.K.Prokopová/BK Powerslide Náchod/, 3.K.Nováková/GIGA ICS team/
Kadeti: 1.Šimon Pravda/DDM Modřany/, 2.M.Prokop/BK Powerslide Náchod/, 3.K.Pravda/ DDM/
Kadetky: 1.Tereza Kolesáriková/BK Powerslide Náchod/, 2.M.Došlá/KSB Benátky/, 3.M.Sejpalová /KSB Benátky/
Žáci: 1M.Bičan/Worker SCO team/,2.Z.Sejpal/KSB Benátky/,3.F.Pískatý/DDM Modřany/
Žákyně: 1.A.Lokvencová /DDM Modřany/, 2.T.Pfeiferová/BK Powerslide Náchod/, 3.D.Varinská /DDM Modřany/
Mini chlapci: 1.J.Homolka/BK Powerslide Náchod/,2.V.Kraus/Sokol Běchovice II.
Mini dívky: 1.D.Simandlová/Sokol Běchovice II./,2.M.Fajkusová/Sokol Běchovice II./,3.K.Fašková/BK Poweslide Náchod/
Začátečníci:1.A.Pískatá/DDM Modřany/,2.S.Spáčilová/Sokol Běchovice II./,3.L.Varinský/DDM Modřany/
Ženy AK 30 : 1.M.Pfeiferová/BK Powerslide Náchod/
Muži AK 30: 1.R.Fajkus/Sokol Běchovice II./,2.K.Hastík/Worker SSCO team/
Ženy AK 40 : 1.M.Záhumenská/Praha/,2.J.Hroudová/Sokol Běchovice II./,3.E.True /Sokol Běchovice II./
Muži AK 40: 1.P.Novák/GIGA ICS team/,2.M.Jirsa/GIGA ICS team/,3.I.Zeman/www.inlinesport.cz/
Muži AK 50: 1.J.Zajpt/GIGA ICS team/,2.V.Vít/GIGA ICS team/

Početná skupina domácích závodníků Sokola Běchovice II. získala na naší dráze tak dvě první místa díky Dominice Simandlové a Romanovi Fajkusovi, čtyři druhá místa Sáry Spáčilové,Markéty Fajkusové, Jany Hroudové a Vojty Krause a jedno třetí místo Evy True.

Slavnostnímu předávání cen předcházel koncert skupiny Last station, který zkrátil čekání v době kdy se sumarizovali výsledky. Ceny vítězným trojicím v jednotlivých kategoriích i novým mistrům ČR předávali na stupních vítězů olympijský vítěz Aleš Valenta , starosta MČ Běchovice Ondřej Martan a starosta Sokola Běchovice II. Jan Hřebíček,každý vítěz obdržel krom medailí a diplomů také poukaz na týdenní pobyt v Krkonoších. Za další ceny děkujeme www.inlinesport.cz, Nepáčovi a Martině Spáčilové .

Bojovné nasazení hlavně těch nejmladších závodníků , přivedlo do našeho areálu i početnou skupinu diváků, kteří svým povzbuzováním podpořili výkony sportovců na dráze. Všem sportovcům,rodičům i divákům bych rád poděkoval jménem pořadatelů za účast a doufáme, že se setkáme opět za rok na dalším ročníku MČR nebo již 2.9.2009 kdy se bude konat šestý a letos již poslední závod Běchovické korunky 2009, s předáním pohárů a vyhlášením celkového pořadí v celém seriálu.

Za Sokol Běchovice II.

Tomáš Platil

Příloha:

Průběžné pořadí poháru Běchovická kurunka (bk_pohar_4.pdf)
Výsledky MČR v Běchovicích (vysledkyMCR2009.pdf)

Napsat komentář