O2 inline Cup Liberec

(komentovaná TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 23. srpna 2009)
6. závod O2 InLine CUP 2009 proběhl v sobotu 22.8.v libereckém Vesci. Slovenka Renáta Karabová nenašla ani v tomto závodě přemožitelku a upevnila svou pozici ženské jedničky v Českomoravském poháru (ČMP) v inline bruslení. Na startu půlmaratónu se objevil po nedobrovolné pauze i loňský vítěz průběžného pořadí ČMP Honza Pecka.

Slunečné počasí, dvě stovky závodníků a skvělá nálada – to byla atmosféra sobotního 6. ročníku  závodu Bohemia Inline 2009, který se současně se stejnou šestkou stal pořadím závodu letošního seriálu O2 InLine CUP 2009.

Hlavní závod, součást Českomoravského poháru v inline bruslení 2009, DATABOX půlmaratón 21km vyhrála v ženské kategorii dle očekávání i papírových předpokladů Slovenka Renáta Karabová (Skating Club Košice), která doposud nenašla v Čechách přemožitelku. Mezi muži se tentokrát dařilo Matěji Krupkovi (BZK Praha), Mistru ČR v maratónu pro rok 2009, který systémem start-cíl nedovolil žádnému ze soupeřů pomyslet na lepší kov než je stříbro.

Mezi startujícími půlmaratónu se objevil i Jan Pecka (Liberec), který se vrací k závodění po půl roce zdravotních a technických problémů. „Honza ve druhém kole dost nešťastně spadnul. Asi tak půl minuty jsme ho sbírali, ale on se pak rozhodnul, že bude pokračovat dál a vedoucí skupinku, která mu tím pádem ujela, neuvěřitelným způsobem dostihnu,“ komentoval Honzovo 10. místo ředitel závodu Víťa Žalud a dodal: „Smekám před ním. Byl to doslova heroický výkon!“

Závodní den neskončil vyhlášením výsledků hlavních závodů. Po několikahodinovém odpočinku spojeném s grilováním nastoupili inlinoví nadšenci k Nočnímu sprintu. Na 200m okruhu postupovala vždy nejrychlejší dvojice ze 4-6 členné startující skupiny do dalšího kola. Nejrychlejšími jezdci tohoto závodu se stali Pavla Báčová (Svitavy) a Lukáš Vevera (BZK Praha)

Avizovaná účast českého reprezentanta Martina Koukala v sobotním závodě na 21 kilometrů nevyšla. Rodinné povinnosti a především radost z příchodu druhorozeného potomka na svět nedovolili Koukalovi do veseckého areálu dorazit a závodit.

VÝSLEDKY HLAVNÍHO ZÁVODU 21km:

1. KRUPKA Matěj                     1990     CZE     BZK Praha                                           0:35:55.71

2. ADLT Filip                           1990     CZE     BO TJ IGUANA Ždár nad Sáz.               0:38:20.26

3. KUCHAR Martin                   1969     CZE     GIGA SPORT ISC TEAM                       0:38:45.11

1. KARABOVA Renata              1987     SVK     Skating Club Košice                             0:40:37.96

2. NOVÁKOVÁ Kamila             1989     CZE     GIGA SPORT ISC TEAM                       0:40:38.55

3. ŽDÁRKOVÁ Markéta 1993     CZE     BK POWERSLIDE Náchod                   0:40:40.07

VÝSLEDKY SOUTĚŽE TÝMŮ:

1. KRUPKOVI                                      CZE

2. ALL stars team                                CZE

3. GIGASPORT ISC TEAM                   CZE

O2 InLine CUP 2009 pokračuje dalšími závody za 14 dnů v Černošicích u Prahy.

Další informace najdou zájemci na www.o2inlinecup.cz.

Výsledky půlmaratonu (bil_09_21.pdf)

Svět koleček dodává:
Letošní ročník Bohemia Inline Liberec byl opravdu vydařený. Kupodivu ani nepršelo a tak hladkému průběhu závodu nebránilo vůbec nic. Diváci tak mohli shlédnout atraktivní bitvy předních českých bruslařů. Co je také třeba pochválit je ozvučení, zvuk, doprovodná muzika a komentátor. Nejednalo se o tradiční „disco trháky“ a komentátor celou dobu zběsile nekřičel „No to je krááásný, podívejte se…“, ale k divákovi se dostali i zajímavé informace o samotných závodnících a pozadí závodu. Dík také patří organizátorům z Inlajn.cz, kteří tento tradiční závod přichystali. Zkrátka O2 cup letos jede na vlně novinek a zkvalitňování závodů a je to dostatečně poznat!

Napsat komentář