O2 cup jede – tentokrát Černošice

(TISKOVÁ ZPRÁVA – Praha, 1. září 2009) V Černošicích tuto sobotu inlinisté a vrcholová lyžařka. O2 InLine CUP 2009 uskuteční svůj předposlední závod letošní série tuto sobotu 5. září v Černošicích. Renáta Karabová a Vojtěch Drastich – vedoucí závodníci průběžného pořadí Českomoravského poháru – mohou už jen upevnit svou neohrozitelnou pozici lídrů. Česká lyžařka Šárka Záhrobská a herečka Šárka Ullrichová na startech sobotních závodů.

 

Jaké je to stát s Mistryní světa v alpském lyžování na startu, mohou vyzkoušet všichni inline bruslaři, kteří se nebojí výzev a jméno Šárky Záhrobské je pro ně dostatečnou motivací. Již tuto sobotu 5. září 2009 proběhne v Černošcích 7. závod letošního seriálu O2 InLine CUP 2009, kde na startu jednoho závodu stane i Záhrobská.

Tradicí závodů O2 InLine CUPu jsou starty všech věkových kategorií – počínaje rodiči s kočárky, přes malé děti a juniory až po příchozí hobbíky. Výčet kategorií končí inlinisty „profesionály“, kteří jsou registrováni v Českomoravském poháru inline bruslařů a bojují nejen o cenné kovy a finanční prémie, ale i bronzové sošky vytvořené speciálně pro letošní ročník rukama umělce a inlinisty v jedné osobě – Tomáše Bosamba Dostála.

Závodnímu programu, který startuje půl hodiny po 13. hodině, předchází  20 minutové volné ježdění pro veřejnost ulicemi Černošic od 13.00 hod. Závodníci mohou dle schopností zvolit Černošickou míli (trať o délce 1,4 km) nebo Černošickou desetimíli (trať o délce 15 km). Slavnostní vyhlášení výsledků s předáním cen těm nejlepším proběhne v 17.30 hodin.

Z „novácké Ulice“ dobruslí na start závodu pro příchozí seriálová herečka Šárka Ullrichová, (seriál TV NOVA „Ulice“), která letos už absolvovala 2 závody a moc se těší na ten do Černošic.

Kromě setkání  se Šárkou a Šárkou mohou diváci a příchozí vyzkoušet půjčovnu inline bruslí RollerBlade nebo školu brzdění, jedinou svého druhu v rámci inlinových závodů v ČR. „Škola se na našich závodech setkává s velkým zájmem inlinové veřejnosti. Lidé stále víc dbají na svou bezpečnost a snaží se tak předcházet pádům a úrazům“, říká spokojeně Martin Dvořák, ředitel pořádající agentury a vyznavač inlinového bruslení v jedné osobě. 

Další informace najdou zájemci na www.o2inlinecup.cz.

Příloha:
Propozice na Černošickou míli (cernosice_09.pdf)

Napsat komentář