Exclusivní rozhovory po MČR v 1/2 maratonu

13. září 2009 se v rámci LifeInLine Tour jelo v Plzni Mistrovství ČR v půlmaratonu. Tradičně skvěle obsazený závod byl napínavou podívanou až do samého konce, kdy si to špička „rozdala“ v nervy drásajícím finiši. Přinášíme vám rozhovor s mistrem ČR a celkovým vítězem Matějem Krupkou, vícemistrem Filipem Adltem, dále Miroslavem Pražmou a Adamem Adltem. Pojďte si přečíst, jak vnímají závod naši přední bruslaři.

(P: Pavel Zajpt, autor rozhovorů)

Matěj Krupka (Rollerblade ILA Speedodrom/BZK Slavia Praha)

P: Matěji, mistrovství republiky v půl maratonu, loni těsně druhé místo, letos vítězství, jak to hodnotíš?
 
M: Určitě jsem spokojenej. Řikal jsem si, že když teď trenuju do Číny (pozn.blížící se mistrovství světa v inline speedskatingu) kam odlítám v úterý, tak kdybych už měl vrchol formy na tenhle závod, tak že by to mohlo vyjít.
 
P: Takže si před závodem cítil formu, že je vyladěno do Číny, takže jsi si věřil?
 
M: Tak formu jsem cítil, ale nevím jak na tom byly ostatní. Věřil jsem si, měl jsem podporu týmu, řikal jsem si mohlo by to vyjít, ale člověk nikdy neví co se stane při závodě.
Bylo tady plno silnejch kluků, takže říct to, že jsem věděl, že vyhraju, to nemůžu.
 

P: Našlo by se třeba nějaké jméno, z českejch kluků, kterýho si se obával v dnešním závodě nejvíc?
 
M: Ze začátku, když jsem nevěděl jak se závod pojede, takj sem si říkal, silnej do trháku by mohl být Matěj Pravda, Filip Adlt. Pak i Adam, o tom jsem nevěděl že pojede půlmaraton a zvládnul ho úžasně. 
 
P: Moc ti děkuju, blahopřeju ti k super výsledku, hodně štěstí do Číny, určitě se ti tam bude dařit, máš formu perfektní, blahopřeju a díky moc za rozhovor.
 
M: Díky.
 

Filip Adlt (BO TJ Iguana Žďár nad Sázavou)

Pár minut po dojetí rozhovor s Filipem Adltem druhým mužem letošního mistrovství české republiky v půl maratonu.
 
P: Filipe loni zlato, letos stříbro, jak letošek hodnotíš?
 
F: S druhým místem jsem spokojenej, vzhledem k letošní sezoně, která se mi příliš nedařila.
Kdyby mi někdo před závodem řekl že budu druhej , tak bych to bral, ale potom po přehodnocení průběhu závodu, tak jsem trochu mírně zklamanej.
Protože tady vyhrála týmová taktika, ale beru to. Tým je tým a proto jsem celkově spokojenej.
 
P: Takže chápu to dobře, že během závodu si vycítil, že by to mohlo být možná i na tu obhajobu?
 
F: Šance tam určitě byla. Kdybych skončil druhý s tím že jsem na výhru neměl, tak bych to bral, než takhle, kdy jsem cítil, že ta obhajoba byla docela blízko, tak mě to trochu mrzí. Hlavně i kvůli lidem kteří mi fandili a podporovali mě. Tímto jim chci moc poděkovat, že při mě stáli.
 
P: Každopádně i druhé místo je podle mě super a přijmi gratulaci a závěrem nám prozraď, kde tě ještě letos můžeme viděť. Sezona je skoro u konce.
 
F: Tak určitě bych rád startoval na posledních dvouch Lifeinline závodech v Opavě a v Pardubicích a možná bych se měl objevit v závodě v Račicích, kde sezona inline skončí a pak už se budeme připravovat s týmem na ledě.
 
P: Děkuji moc za rozhovor a ať se ti daří.
 
F: Taky děkuju

 

Mirek Pražma (BZK Slavia Praha)

P: Mirku mistrovství republiky v půl maratonu za námi, řekl bych, že pro tebe dopadlo úspěšně, jak to vidíš ty? 
 
M: Určitě jsem spokojen, dal jsem si před závodem za cíl při téhle konkurenci co tady byla, být do desatého místa celkově, což se povedlo. Věděl jsem, že tým Speedodrom pojede na Matěje Krupku, což se potvrdilo. Nikdo se moc na větrné trati nehnal dopředu, šlo se do společného spurtu, kde jsem nechal všechno a jsem moc spokojen s osmým místem celkově. 

P: Vyhrál jsi celkově juniory, nebyla tato kategorie sice vypsána jako MČR, ale přesto si myslím že pro tebe dobrý výsledek, letos, pokud se nepletu, tak se ti juniory ještě nepodařilo vyhrát?

M: Já jsem moc spokojen, jsem rád za takové umístění. Akorád je mi líto pádu Matěje Pravdy, ale bohužel stává se to, je to závod. 

P: Celkově tedy s republiky v mužích paté místo. Zeptám se tě, jak vysoko ve své dosavadní kariéře řadíš toto umístění?

M: Tento výsledek řadím na první místo a budu se snažit, abych příští rok zopakoval podobný výkon.

P: Ještě na závěr, pár závodů nás ještě letos čeká i když né už určitě tak prestižních. Kde letos ještě plánuješ start?

M: Pojedu na oba poslední závody Lifeinline tour a v Otrokovickém inline poháru. Jedu na celkové umístění v Lifeinline tour na paté místo, tak doufám že to dobře dopadne a zakončím úspěšne tuhle sezonu, která se mi moc nedařila na začátku.
 
P: Ale ke konci je skvělá, blahopřeju ti a ať se ti v dosavadní formě podaří dobře dojet i zbytek letošní sezony a děkuji ti za rozhovor.
 
M: Taky děkuju.
 

Adam Adlt (BO TJ Iguana Žďár nad Sázavou)

 
P: Máme za sebou mistrovský závod, jak určitě víš, hovořilo se o tobě před závodem, jako o jednom z možných favoritů, tak se tě zeptám jak si tuhle pozici vnímal?
 
A: Já myslím že jsem nebyl farotit, alespoň jsem si tak nepřipadal. V Čechách je určitě mnohem víc lepších lidí než jsem já. 
 
P: A jak by jsi hodnotil závod, co tvoje taktika?
 
A: Měl jsem za cíl udržet se co nejdéle s hlavní skupinou, popřípadě nějaký útok, ale věděl jsem, že to dnes nebude jednoduché.
 
P: A k vývoji závodu, myslíš že tam byla tedy nějaká ta šance na útok?

A: Jelo nás strašně moc lidí v prvním balíků, vůbec se to nechtělo roztrhat. Rollerblade to zkoušel , ale ani jim to nešlo. Na téhle trati se nedalo dnes ujet. Párkrát jsem to zkoušel. Jednou s Matějem Pravdou, ale po chvíli jsme to vzdali, nemělo to dnes cenu.
 
P: Ty jsi měl na trati pád. V jaké části závodu to bylo a jak moc podle tebe to ovlivnilo tvůj výsledek?
 
A:  Bylo to dvě kola před koncem, ťukl jsem se s Petrem Lochmanem, ale hned jsem se zvedl a ještě před otočkou jsem je dojel, takže myslím že to nebylo zas tak vážný a že to neovlivnilo moje umístění.
 
P: Když přejdeme pryč od dnešního závodu. Patříš letos mezi tradiční vítěze na desetikilometrové trati. Uvidíme tě letos ještě na nějaké desítce, kde potvrdíš svoji letošní dominanci na této trati?
 
A: Desítku pojedu v Opavě a v Pardubicích a v Račicích půl maraton.
 
P: Moc díky za rozhovor a ať se ti daří v závodech stejně tak dobře, jak se ti dařilo doposud.
 
A:
Taky děkuji za rozhovor.

Na závěr jen dodáme, že MČR bylo povedené. Opět tedy zlobila časomíra, ale organizačně šlo o výborný závod. Je třeba také pochválit velký display, jako ukazatel kol.

Napsat komentář