Finále letošního O2 InLine CUPu se blíží

(TISKOVÁ ZPRÁVA – Praha, 29. září 2009) Sobota 3. října 2009 bude patřit finálovým závodům  Českomoravského poháru v inline bruslení. V Račicích u veslařského kanálu se tak také ukončí letošní seriál 8 závodů O2 InLine CUP 2009, který odstartoval před více než čtvrt rokem na plzeňské Lopatárně. A stejně jako na všech ostatních závodech tohoto seriálu mohou startovat všichni bruslaři bez omezení věku. Musí se jen udržet na bruslích a ujet zvolenou vzdálenost.

Zazávodit si, naučit se správně brzdit nebo jen prožít příjemné odpoledne u veslařského kanálu v Račicích mohou všichni, kdo mají rádi kolečkové brusle. V 11:00 hodin dopoledne zde první říjnovou sobotu odstartují poslední závody seriálu O2 InLine CUP 2009, které jsou rovněž součástí Českomoravského poháru v inline bruslení.

Pro děti jsou připraveny tratě v délce 400-1200 metrů. Junioři a méně zdatní bruslaři si mohou vyzkoušet vytrvalost na 5 a 10 kilometrové trati. Pro ty nejsportovnější a nejzapálenější je připraven půlmaratón o délce 21 km, součát Českomoravského poháru v inline bruslení. Kromě těchto závodů je připravena i časovka 5 – 7 členných týmů.

Počasí by se podle meteorologů mělo vydařit. Pevně věříme, že nás čeká slunečné počasí a budeme si moci užít krásný podzimní den u vody. „Chceme, aby finále bylo pro všechny zážitkem. Připravujeme speciální hrací koutek pro děti. Rodiče mohou v klidu závodit nebo učit se správně brzdit v naší škole brzdění,“ říká k přípravám na sobotu Martin Dvořák, šéf pořádající agentury SportGroup.cz.

V odpoledních hodinách závodního dne dojde i k vyhlašování celkového pořadí letošního ročníku Českomoravského poháru v inline bruslení (ČMP). Kromě finančních odměn obdrží nejlepší žena a muž sošku inlinistky, pracovně nazvané „Šárka“, od umělce a sportovce Bosamba.

Současnou situaci v průběžném pořadí a sportovní prognózu před posledním závodem shrnuje prezident ČMP Víťa Žalud: „ U holek to skutečně ještě může být velmi dramatické. Vzhledem k tomu, že nejhorší 2 výsledky se škrtají, tak největší šance má Slovenka Renata Karabová. Za ní jdou Šodková s Veselou, ale ty by musely dojet o 11 míst před Karabovou. To se může teoreticky stát. Pokud upadne, může první místo obsadit Češka“.

U mužů je situace podobná. Prvním mužem průběžného pořadí ČMP je před sobotním závodem Vojta Drastich. Se 17 body zaujímá první příčku průběžného pořadí. Jeho pronásledovatelé budou mít v nejlepším případě 33 bodů, takže Vojta ani nemusí v Račicích nastoupit. „Nicméně o 2. a 3. místo se dnes se 32 body dělí Michal Pěčonka a Petr Šohaj. Jejich souboj bude velice zajímavý. Stejně jako Martina Žáčková, má Michal Pěčonka výhodu v zázemí silného týmu Sporotovnikurzy.cz. Za nimi pak jsou Jan Stodola se 42 body a Jarda Zíka se 43 body a pokud bude startovní pole velice silné a těm dvěma se podaří o deset míst ujet, mohou se dostat na 2. a 3. místo“, komentuje mužskou kategorii prezident Žalud. Jak to nakonec dopadne, budeme vědět 3. října 2009 v podvečer.

Račický  inlinový okruh měří 5 kilometrů a v září roku 2008 získal zcela nový povrch. Když k tomu ještě přidáme nulové převýšení, může být inlinový okruh v Račicích považován za jeden z nejlepších v České republice.

 

Sportovce přijede do Račic povzbudit celá řada sportujících známých tváří – například redaktor České televize  Stanislav Bartůšek, z TV NOVA herečky Šárka Ullrichová a Jana Bernášková nebo z TV PRIMA Jan Révai a Světlana Zárubová.

Napsat komentář