Indoor inline Švýcarsko 2010 aktualizováno o videa

altEmbrach, Švýcarsko, 10. 1. 2010, -4 °C, sníh cca 10 cm. Místo konání závodů v kolečkovém bruslení.

Nebojte se, nezbláznili jsme se na Světu koleček. To je jen první letošní reportáž ze závodů. Kolečková sezóna prostě už začala. Zejména ti, kteří i v zimě mají možnost bruslit někde v kryté hale, mně dají za pravdu, že závodit se dá i pod střechou. A tak se členové tří českých oddílů vydali na sever Švýcarska, aby si vyzkoušeli, jak se v hale závodí. Taková prověrka před MČR v Praze Letňanech.

Po příjezdu první překvapení – bruslaře tu pustí závodit do krásné víceúčelové haly. Povrch – parkety. Večer před závody jsme zkoušeli, jak to jezdí. Jezdilo to dobře. Jak se ukázalo, tak pro dospělé závodníky bylo velmi podstatné, jakou zvolí kombinaci koleček. Po zkušebních jízdách vyšly jednoznačně nejlépe „blacktracky“ – ty seděly velmi dobře, závodníci tak mohli dosahovat rychlostí až kolem 36 km/hod. Nejrychlejších 500 m zajel Livio Wenger, švýcarský stříbrný medailista z MS 2009 v Číně – v čase pod 50 s.

Na závody přijelo cca 100 závodníků, kromě domácích i bruslaři z Německa, Lichtenštejnska a ČR. Nejnabitější byly tradičně kategorie dětí narozených v letech 1998-2000. Ale vzhledem k tomu, že závody byly zároveň mistrovstvím Švýcarska, tak se tu sešla i celá švýcarská špička seniorských závodníků. Na startu chyběla jen nejúspěšnější domácí bruslařka Nadine Gloor, která si sem však přijela převzít cenu pro nejlepší domácí bruslaře roku 2009.

Závody byly koncipovány podobně jako dráhové závody – tedy formou víceboje, každá kategorie jela tři různě dlouhé tratě. Od 100 m (1 kolo pro ty nejmaldší) do 3000 m bodovačky po muže. Dráha byla stejná jako bude v Praze v Letňanech na MČR – tedy 100 m dlouhá. Indoor závody se nejvíce jezdí v USA, ale prakticky každá evropská bruslařsky známá země již má také své halové mistrovství.

Kompletní výsledky zde. Foto v naší fotogalerii a na domácích stránkách organizátorů.

Videa z akce v naší InlineTelce.

Napsat komentář