Stožecká brusle se blíží [POZVÁNKA]

Českomoravský pohár v inline bruslení InLine CUP 2010 vstupuje šumavským závodem do svého druhého dílu. Stožecká brusle je závod, který je otevřen pro všechny milovníky inline bruslení a do kterého se může přihlásit každý, kdo chce změřit síly nejen s ostatními, ale i sám se sebou. Každý rok se snažíme naplňovat jeho základní motto: Stožecká brusle – závod pro celou rodinu. Nádherná příroda v srdci Národního parku Šumava, atraktivní turistické cíle v okolí Stožce doslova vybízí ke strávení příjemného víkendu.

Šestnáctikilometrový závod je znám nejen krásnou tratí podél Vltavy, několika železničními přejezdy, vynikající atmosférou, ale i mezinárodní účastí. Žádný z dosavadních ročníků zatím nevynechal Heinz Burkhart z německého Deggendorfu, kterému v době konání bude již 72 let. Naproti tomu nejmladší přihlášenou účastnicí je 5-letá Nela Vosolová z Č. Budějovic.

 

Zajímavostí Stožecké brusle je hned několik:

1.)   Startuje se v časových intervalech (ne jako obvykle hromadným startem)

2.)   Kromě tradiční disciplíny INLINE BRUSLE mají svůj vlastní závod i rodiče na bruslích s kočárky a svůj závod na 16 kilometrů mají i jezdci na kolečkových lyžích a inline bruslaři s holemi – závody kategorie Nordic Blading

3.)   Starty závodů na 3, 8 a 16 km neprobíhají v jednom místě. Všechny trasy ale vedou do Stožce!

4.)   Během jízdy překonají inlinisté 2, 6 nebo 9 vlakových přejezdů

5.)   Napínavou podívanou jistě bude i závod 3-členných týmů na trase 3 km Černý kříž – Stožec. Jedná se o závod  Tým je limitován pouze počtem členů, nezáleží na věku ani pohlaví. Časy se nesčítají, počítá se čas posledního člena týmu.

6.)   Bruslaři i nebruslaři mohou změřit své síly i ve vyřazovacím závodě koloběžek na 100 m, který je určen pro závoďáky do 12 let. Závodí se na vlastních strojích.

 

Ti nejlepší se mohou těšit na finanční prémie. Absolutně nejrychlejší závodník a závodnice na bruslích na trase 16 km obdrží 1 500 – 1 000 – 500 Kč. Pokud navíc někdo překoná “Traťový rekord Active Parku Lipno“ čekají ho adrenalinové zážitky na Lipně! V kategorii mužů drží rekord loňským fantastickým časem 26:30.8 Matěj Krupka, v ženách Renata Karabová z roku 2009 časem 32:13.7

Na závodníky čekají rovněž ceny v podobě sportovního vybavení, poukázek na konzumaci a ubytování v místních penzionech jakož i na adrenalinové i relaxační zážitky od Lipno Servis.

Sledujte www.inline.skisumava.cz

Těšíme se na vaši účast a věříme, že si ze Šumavy odnesete příjemné zážitky!

Napsat komentář