Živě z ME juniorů 2011 Pollenza II.

Druhý den musel udělat českým fanouškům našich juniorů na MEJ v Itálii radost. Výborně si vedli kadeti, kdy se dva naši chlapci probojovali nejprve ze semifinále do finále závodu na 3000 m bodovacích, kde podali velmi dobrý výkon. Šimon si v semifinále dojel i pro bod, což mu zaručovalo postup ze 7. místa do finále. Celkově jelo 32 závodníků. Šimon Pravda (KSBM Praha) obsadil výborné 11. místo a na 14. příčce skončil Michal Prokop (BK Náchod).

Kadeti 3000 m Points
1. D. Niero (IT) – 12 bodů
2. M. Vogl (AUT) 11 bodů
3. M. Guilbert (FRA) – 8 bodů.

V kadetkách vyhrála Belgičanka E. Van de Catseye (11 bodů) před G. Villou (IT) – 9 bodů a J. Fernandez (FRA) – 6 bodů. Našs Natálie Poplová skončila v rozjíždce na 13.místě (postupovalo prvních 9).

Večerní závody juniorů B na 10 000m vyřazovacích/bodovacích nezůstaly nic dlužny své pověsti nejnáročnějších závodů vůbec. Jde o to, že v jednom kole sbírají první dva závodníci v cíli body, zatímco v kole následujícím se vyřazuje jeden závodník z posledního místa po projetí cílem. Většinou nejde o extrémně rychlý závod, ale o závod, v němž se neustále bojuje o pozici a nic se nesmí ponechat náhodě. I když někdo zíká body, ještě to neznamená, že je doveze až do cíle.
Závod juniorů B vyhrál s náskokem 11 bodů Mateo Melis (IT) před svým týmovým kolegou A. Paciollou  Dánem S. Due Schmidtem. Závod jelo 27 závodníků, náš Adam Adlt (TJ BOJ Žďár.) skončil uprostřed pole na 15. příčce. Jeho výkonu však stále chybí potřebná lehkost, kterou když najde, určitě se dočkme výsledků mnohem lepších. Před námi je ještě silniční část ME na velmi technické trati, která by Adamovi mohla vyhovovat.
V juniorkách B se bojovalo hodně tvrdě, o čemž svědčí i 7 napomínání. Závod dopadl podobně jako u chlapců – v režii jej měly domácí závodnice, když první z nich Giulia Lollobrigida nasbírala 25 bodů, na ě. místě skončila Arianna Piazza (12 bodů) a třetí místo získala Belgičanka Sandrine Tas. závod se příliš nevydařil naší Kláře Prokopové, která se při druhém vyřazování v balíku šatně zorientovala a byla těsně předjeta jednou z Holanďanek.

Dnes jsou na pořadu závody na 1000 m juniorů B, kde se našim závodníkům Adamovi a Kláře nepodařilo postoupit do semifinále a dnes jsme neměli štěstí ani mezi kadety. V rozjížďkách na 5000 m vyřazovacích si svou smůlu vybral Šimon Pravda, který po střetu s portugalským závodníkem spadnul těsně před posledním vyřazováním, Michal Prokop se po chybě v zatáčce nedostal rychle zpět do tempa a také byl vyřazen, podobně se vedlo i natálii Poplové a Járovi Klíchovi. Ne každý den se zkrátka  povede. Večer však ještě držme palce našim kadertům v závodě štafet.

1 komentář: „Živě z ME juniorů 2011 Pollenza II.“

Napsat komentář