Živě z ME juniorů 2011 Pollenza III.

Silniční část MEJ začíná

Na netradičním, velmi technicky postaveném okruhu dnes 20. 7. začal program silniční části MEJ. A jak jinak, začínalo se rozjížďkami na 200 m. Závody byly posunuty o téměř hodinu, protože trať byla po nočním dešti mokrá a jak se jury rozhodla, na takto náročné dráze se na mokru nedaly sprinty jet.

Rozjížďky byly poznamenány řadou diskvalifikací. Hned v úvodu v juniorkách B vypadal např. největší kandidátka na zlat Alicia Gutermuth, která přesáhla bruslí až za čáru vymezující trať. Ovšem nebyla zdaleka jediná. Diskvalifikace postihla i našeho juniora B Adama Adlta, který zajel celkově 13. nejrychlejší čas. Bohužel i on přešel bruslí přes čáru.

Ostatní naši závodníci si na nejkratším sprintu vedli dle předpokladů, trať si vyzkoušeli v rychlém tempu a jejich odstupy od špičky, zejména u kadetů, nebyly nijak veliké. Program pokračuje odpoledne finále na 200m a pak se oproti programu pojedou ještě rozjížďky na dlouhé tratě. Jak totiž rozhodl hlavní rozhodčí po poněkud bouřlivé debatě s trenéry, není trať schopná bezpečně pojmout víc než 20 závodníků najednou.

Do finále bude postupovat vždy maximálně 10 lidí ze 2 rozjížděk v každé kategorii. I tak budou ovšem závody na dlouhých tratí hodně zajímavé.

Jak se totiž ukázalo, okruh měří cca kolem 315 m, což je extrémně krátký silniční okruh. Navíc s dvěma hodně náročnými zatáčkami a nevelkým místem kolem. Budou zde tedy rozhodovat především technické dovednosti závodníků, aneb jak dokáží zvládat v rychlosti prudké změny směru apod.

Takovou perličkou na závěr dopoledne může být odpověď několikanásobného mistra Evropy i světa na nejkratších tratí – Itala Gregoria Duggenta (ukončil závodní kariéru v roce 2008), který na dopoledním setkání trenérů, jury a vedení C.E.C., kdy se jednalo o technickém stavu silnice před 200m sprintem (byla místy vlhká) na otevřený dotaz, zda by tuto trať za těchto podmínek on sám jel, prohlásil po krátkém zaváhání, že by ji nejel a možná že ani za sucha ne.

Jen pro úplnost výsledků – většina výsledků z dráhové části MEJ by již měla být na adrese:

A ještě jsme dlužili konečné výsledky štafet kadetů na 3000 m na dráze. Naši kluci skončili na 7.místě v čase 4,30,548, za nimi skončili ještě štafety Polska, Švýcarska a Portugalska.

Napsat komentář