První den ME – radost i smutek

Heerde – dráhová část. Prvnímu závodnímu dni předcházelo pět tréninků, takže nebýt pádu našich seniorů Matěje Krupky a Ondry Suchého hned v jednom z prvních tréninků, kdy popadali přes německé závodníky, byli naši připraveni na start v nejlepší pohodě.

Takhle byl v úplné pohodě jen Matěj Pravda, který také do programu nastoupil jako první. S postupem do 12členného finále nejlepších sprinterů na 300 m jsme tajně počítali, ale konkurence je tu přeci jen vysoká. Na startu nebyl prakticky nikdo slabý, snad jen závodníci Velké Británie šli své možnosti spíše jen vyzkoušet. Startoval jako 20., před ním již závodníci zajeli některé dobré časy, ale to Matěje zřejmě jen správně motivovalo. Čas 27, 735s znamenal již před koncem rozjížďky jistý postup, protože v té době byl na 7. místě a za ním byli už jen 4 závodníci.

Do odpoledního finále nastoupil v pohodě, svůj výkon zopakoval, což mu zajistilo celkové 10. místo v závodě na 300 m time trial. Výborný výsledek, nejlepší, jaký dosud kdy naši závodníci na krátké trati zajeli. Po Adamově tažení na MEJ tedy další výborná zpráva pro české inline fanoušky a motivace pro závodníky.

Po finále pak Matěj Pravda nastoupil ještě do závodu na 15000 m vyřazovacích. Jeho koncentrace již ale nebyla taková a vypadnul poměrně brzy, skončil na 22. místě.

Do závodu seniorů nastoupil jen Matěj Krupka, zatímco Ondra doléčoval svá zranění. Matěj byl v pohodě, technicky náročná dráha mu docela sedí, v závodě si v prvních cca 15 kolech vedl velmi dobře, jezdil chytře tak, jak se vyřazovací závod jezdit musí. V podstatě se držel stále uprostřed balíku za německými závodníky. Pak však přišlo 2. vyřazování, Matěj byl zprostřed balíku podražen portugalským závodníkem a jeho naděje na lepší umístění zhasly. Byl velmi zklamaný, protože se na závod těšil a do té doby jel velmi dobře. Bohužel sport už takový je, něco podobného ostatně zažil i Šimon Pravda na MEJ. Je potřeba se z toho rychle oklepat, co nejdříve překonat bolest z odřenin a připravit se stejně dobře na další závod.

Dnes jsou na pořadu závody na 500 m, v nichž uvidíme jak Matěje Pravdu v Jun A, tak i Ondru Suchého v seniorech. Matěj Krupka spolu s Ondrou Suchým pak nastoupí ještě na 10 000 bodovačky/vyřazovaly, nejnáročnějšího závodu vůbec. Matěj Pravda je na dlouhou trať také přihlášený, uvidí se ještě, jak si povede na 500 m.

Dopoledne – rozjížďky

Svou rozjížďku absolvoval Matěj Pravda. Nezajel ji tak, jak měl, takticky se mu závod nepovedl, a do dalších bojů bohužel nepostoupil. Není třeba však věšet hlavu dlouho, před námi je ještě řada závodů, které se mu povedou jistě mnohem lépe.

Fotogalerie z prvního dne v Heerde zde.

[slideshow id=57]

2 komentáře: „První den ME – radost i smutek“

Napsat komentář